Poniedziałek, 12 Kwietnia 2021 - Juliusza, Luboslawa, Zenona

Somonino: Akcja „Przyjaźni dzieciom”

Kącik, który powstał w Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Somoninie, urzeka małych pacjentów, kolorowymi barwami ścian, wygodnymi mebelkami oraz ciekawymi akcesoriami edukacyjnymi, które pobudzają wyobraźnię małych pacjentów. Dzięki temu zapominają o stresie przed wizytą w gabinecie lekarskim.

Fundacja Wsparcia Rolnika Polska Ziemia, Concordia Ubezpieczenia oraz Banki Spółdzielcze SGB w ramach akcji „Przyjaźni dzieciom” wyremontowały i wyposażyły kącik dla dzieci w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Somoninie.

Akcja o której mowa, ma zasięg ogólnopolski, a kilka dni temu wolontariusze Fundacji Wsparcia Rolnika POLSKA ZIEMIA przyjechali do województwa pomorskiego. Zorganizowanie kącików edukacyjno-rozrywkowych w poczekalniach przychodni lekarskich na terenach wiejskich ma na celu zagwarantowanie najmłodszym przyjaznej atmosfery podczas wizyt lekarskich.

Poczucie niepewności lub wręcz strachu, często potęgowane jest w trakcie oczekiwania w kolejce pacjentów przed gabinetem lekarskim. Dzięki takiej inicjatywie można sprawić, że wizyta u lekarza będzie się kojarzyła dzieciom z przyjemnym doświadczeniem. Zagwarantowanie dziecku odpowiedniego środowiska, w którym może zarówno skorzystać z rozrywki, jak i oddać się edukacji poprzez zabawę, przekłada się na wzrost pozytywnych opinii społecznych na temat tej placówki.
Źródło: Nadesłane: Kamila Szczechowska Fundacja Wsparcia Rolnika POLSKA ZIEMIA
2016-08-02 13:00 1147

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.