Sobota, 20 Kwietnia 2019 - Czeslawa, Agnieszki, Mariana

Somonino Cup 2000. Zdecydowane zwycięstwo FC GLA Academy

W sobotę 12 stycznia na hali sportowej w Somoninie odbył się turniej piłki nożnej halowej zorganizowany dla drużyn juniorskich rocznika 2000 i młodszych przy współpracy Szkoły Podstawowej w Somoninie, GPRU w Sławkach oraz Klubu Sportowego „Amator” Kiełpino. Był to już trzynasty turniej z cyklu SOMONINO CUP.

Udział wzięło 10 drużyn z województwa pomorskiego podzielonych na trzy grupy.

W grupie A prym wiodła drużyna Domarosa Somonino (komplet 9 pkt bez straconej bramki). O drugie miejsce trwała zażarta walka pomiędzy dwoma zespołami. Ostatecznie lepsza okazała się Tercja Transport wyprzedzając lepszym stosunkiem bramek Red Wolves Chmielno (po 4 pkt). Tercja awansowała do ćwierćfinału, zaś Red Wolves zagrał baraż o wejście do ćwierćfinału. W tej grupie nie zagrał wcześniej zgłoszony zespół Amatora 2002 Kiełpino.

W grupie B zdecydowanie dominował Lam Trans Przodkowo (komplet 9 pkt również bez straconej bramki), który wyprzedził FC GLA Academy (4 pkt) oraz Ajax Kamienica (2 pkt). Wszystkie te drużyny awansowały do ¼ finału, zaś czwarte Przymorze Team (1 pkt) zagrali o miejsce dziewiąte.

W grupie C pierwsze miejsce zajął Amator Kiełpino (7 pkt) wyprzedzając Dav tynk Team Kartuzy (6 pkt). Obie drużyny awansowały do ćwierćfinału, zaś trzecia Osiczanka Osice (4 pkt) zagrała w meczu barażowym o prawo gry w ćwierćfinale. W tej grupie również nie dotarł zgłoszony FC. Aramis.

Faza pucharowa rozpoczęła się od meczu barażowego o ¼ finału, w którym Red Wolves Chmielno po bezbramkowym remisie pokonał w serii rzutów karnych Osiczankę Osice 3:1.

Następnie odbyły się mecze ćwierćfinałowe. W pierwszym FC GLA Academy rozbiła Tercję Transport aż 6:1. Następnie padł bezbramkowy remis i w bardzo emocjonującej serii rzutów karnych lepszy okazał się Amator Kiełpino pokonując Red Wolves Chmielno 3:1. W trzecim meczu tej fazy Domaros Somonino niespodziewanie napotkał na spory opór Ajaxu Kamienica wygrywając 1:0. W ostatnim spotkaniu ponownie nie padły żadne bramki i w rzutach karnych Lam Trans Przodkowo pokonał Dav Tynk Team Kartuzy 3:1.
W meczu o miejsce dziewiąte, Przymorze Team pokonał Osiczankę Osice 1:0.

W meczach o miejsca 5-8 początkowo Red Wolves Chmielno pokonał 1:0 Tercję Transport, a następnie Ajax Kamienica okazał się lepszy od Dav Tynk Team Kartuzy wygrywając 3:0.

Mecze półfinałowe były jednostronnymi widowiskami. W pierwszym FC GLA Academy pokonała Amatora Kiełpino 4:0, zaś w drugim Domaros Somonino wygrał z Lam Trans Przodkowo 2:0.

Ostatnią fazą turnieju były mecze o poszczególne miejsca. W meczu o miejsce siódme Tercja Transport pokonała Dav-Tynk Team Kartuzy 2:1. Miejsce piąte zajął Ajax Kamienica rozbijając Red Wolves Chmielno 5:2. Na najniższym stopniu podium stanął Lam Trans Przodkowo pokonując Amatora Kiełpino 2:0. W meczu finałowym mający komplet zwycięstw Domaros Somonino musiał uznać wyższość wyraźnie rozpędzonym zawodnikom FC GLA Academy przegrywając 0:1.