Poniedziałek, 20 Maja 2019 - Bazylego, Bernardyna, Aleksandra

Somonino Cup: Bytowskie U2 nie dało szans rywalom

Hala sportowa w Somoninie po raz kolejny zapełniła się młodymi piłkarzami. Tym razem do rywalizacji stanęły drużyny z rocznika 2005. Był to już dwudziesty turniej z cyklu Somonino Cup.

W turnieju udział wzięło 11 drużyn, które zostały podzielone na trzy grupy. W pierwszej z nich zdecydowanie najlepsza okazała się drużyna U2 Bytów, która zdobywając 7 pkt i nie tracąc przy tym bramki, wygrała grupę. Obok nich awans do ćwierćfinałów uzyskały ekipy z Przywidza (6 pkt) oraz Żukowa (4 pkt). Drużynie GKS Kowale (0 pkt) pozostała walka o miejsce dziewiąte.
Grupa B była najbardziej wyrównana i walka o poszczególne miejsca trwała do ostatniego meczu. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła drużyna AP Stomil Olsztyn (7 pkt), obok której awans do ćwierćfinału uzyskały KS Kamienica Królewska (4 pkt) oraz Radunia Stężyca (3 pkt). Czwarta Wietcisa Skarszewy (1 pkt) musiała zadowolić się walką o dziewiąte miejsce.
W grupie C rywalizowały tylko trzy drużyny, ponieważ do Somonina nie dotarła wcześniej zgłoszona drużyna Football Pro Academy i mecze z nimi były weryfikowane jako walkowery dla przeciwników. Zdecydowane zwycięstwo odniosła drużyna UKS Byki Słupsk (komplet 9 pkt bez straty bramki) przed FC Gowidlino (6 pkt). Obie te drużyny awansowały do ćwierćfinałów, zaś trzecia AP Stomil II Olsztyn (3 pkt) zagrała o dalsze miejsca.

Faza pucharowa turnieju rozpoczęła się od meczów o miejsca 9-11, gdzie zespoły zagrały systemem każdy z każdym. Ostatecznie dziewiąte miejsce zajęła drużyna AP Stomil II Olsztyn (4 pkt) wyprzedzając Wietcisę Skarszewy (3 pkt), zaś na jedenastej lokacie uplasował się GKS Kowale (1 pkt).

Kolejnym etapem były spotkania ćwierćfinałowe. Najpierw, dość wyraźnie GTS Przywidz pokonał KS Kamienica Królewska 3:1. W kolejnym meczu faworyt po fazie grupowej - UKS Byki Słupsk okazał się lepszy od GKS-u Żukowo 3:0. W trzecim starciu, mimo sporego oporu, Radunia Stężyca przegrała 1:2 z faworyzowanym U2 Bytów. W ostatnim ćwierćfinale AP Stomil Olsztyn okazał się lepszy od FC Gowidlino w stosunku 2:0. Zwycięzcy tych meczów awansowali do półfinałów, a pokonanym pozostała walka o miejsca 5-8. W tej fazie turnieju oba mecze były bardzo zacięte i kończyły się wynikami 1:0. Prawo gry o miejsce piąte wywalczyli KS Kamienica Królewska i FC Gowidlino pokonując odpowiednio GKS Żukowo i Radunię Stężyca. Mecze decydujące o awansie do finału, mimo spodziewanych emocji okazały się jednostronnymi widowiskami, w których UKS Byki Słupsk pokonały GTS Przywidz 2:0, zaś U2 bytów rozbił AP Stomil Olsztyn 4:0.

Ostatnią fazą turnieju były mecze o poszczególne miejsca, które były już bardzo zacięte. W boju o miejsce siódme GKS Żukowo pokonał Radunię Stężyca 1:0. Miejsce piąte zajęło FC Gowidlino, wygrywając z KS Kamienica Królewska 2:1. Mecz o trzecie miejsce zakończył się identycznym wynikiem, a zwycięstwo nad GTS Przywidz odniósł AP Stomil Olsztyn. W meczu finałowym spotkały się najlepiej tego dnia grające drużyny UKS Byki Słupsk oraz U2 Bytów. Starcie było zdecydowanie najlepszym spotkaniem tego turnieju i zakończyło się remisem 1:1. Tak więc, by wyłonić zwycięzcę potrzebna była seria rzutów, którą wygrali zawodnicy z Bytowa w stosunku 3:2.

Ostateczna kolejność:
1. U2 Bytów
2. UKS Byki Słupsk
3. AP Stomil Olsztyn
4. GTS Przywidz
5. FC Gowidlino
6. KS Kamienica Królewska
7. GKS Żukowo
8. Radunia Stężyca
9. AP Stomil II Olsztyn
10. Wietcisa Skarszewy
11. GKS Kowale

Wyróżnienia indywidualne:
- król strzelców: Kamil Machałek (UKS Byki Słupsk)
- najlepszy bramkarz : Mikołaj Wojciechowski (ULKS U2 Bytów)
- najwszechstronniejszy zawodnik: Rafał Dąbkowski (AP Stomil Olsztyn)
Źródło: nadesłane: Mariusz Lamk
2016-03-11 10:30 960

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.