Środa, 18 Września 2019 - Irmy, Stanislawa, Ireny

Somonino Cup: Historyczne zwycięstwo FC Kartuzy

W hali sportowej w Somoninie odbył się turniej piłki nożnej halowej zorganizowany dla drużyn juniorskich rocznika 2009 i młodszych, przy współpracy GPRU w Sławkach oraz Zespołu Szkół w Somoninie. Był to dwudziesty czwarty, a zarazem ostatni turniej z cyklu SOMONINO CUP, który odbywał się pod patronatem Wójta Gminy Somonino.

We wszystkich turniejach udział wzięło ponad 2700 zawodników z klubów reprezentujących cztery polskie województwa oraz jedna drużyna z Łotwy. Uczestniczyło 10 drużyn z całego województwa pomorskiego podzielonych na dwie grupy. W grupie A zdecydowane zwycięstwo odniosła drużyna FC Kartuzy z kompletem 12 punktów, nie tracąc przy tym bramki. Obok niej awans do półfinału uzyskał pierwszy zespół UKS Jedynka Reda (9 pkt). Trzecie EX Siedlce Gdańsk (6 pkt) oraz czwarty Jaguar II Gdańsk (1 pkt) zagrali o miejsca 5-8, zaś piątej AP Jedynka II Pelplin (1 pkt) pozostała walka o miejsce dziewiąte. Grupa B była bardziej wyrównana. Zwyciężyła drużyna AP Marko Gol Gdańsk (10 pkt) wyprzedzając Jaguara Gdańsk (7 pkt). Obie te drużyny awansowały do półfinału, zaś trzecia AP Jedynka Pelplin oraz czwarta UKS Jedynka II Reda (obie po 4 pkt) zagrały o miejsca 5-8. Piąte miejsce w tej grupie z prawem gry o miejsce dziewiąte w turnieju zajęła SKS Polonia Gdańsk (1 pkt).

Faza pucharowa turnieju rozpoczęła się od meczów o miejsca 5-8, w których oba spotkania zakończyły się wynikami bezbramkowymi i by wyłonić zwycięzców potrzebna była seria rzutów karnych. Najpierw UKS Jedynka II Reda zwyciężyła w serii rzutów z „szóstego metra” Ex Siedlce Gdańsk 4:3, zaś następnie młodzi zawodnicy Jaguara II Gdańsk wykazali większość odporność psychiczną pokonując AP Jedynka Pelplin w stosunku bramkowym 2:1.

Kolejnym etapem były mecze półfinałowe, które przyniosły oczekiwane spore emocje. W pierwszym faworyt po fazie grupowej FC Kartuzy stoczył bardzo wyrównany pojedynek z Jaguarem Gdańsk, w którym mimo wielu okazji nie padła żadna bramka. Tak więc należało rozegrać serię rzutów karnych, którą wygrali piłkarze z Kartuz 4:3. W drugim równie zaciętym spotkaniu AP Marko Gol Gdańsk pokonał 1:0 UKS Jedynkę Reda.

Ostatnią fazą turnieju były mecze o poszczególne miejsca. Mecz o miejsce dziewiąte zakończył się zdecydowanym zwycięstwem AP Jedynka II Pelplin 4:0 nad SKS Polonia Gdańsk. W meczu o miejsce siódme pierwsza drużyna klubu z Pelplina po bezbramkowym remisie pokonała w rzutach karnych Ex Siedlce Gdańsk 3:2. Spotkanie o miejsce piąte rozegrały drugie drużyny zespołów UKS Jedynka Reda oraz Jaguar Gdańsk i padła w nim jedna bramka autorstwa zawodnika z Redy. W meczu o miejsce trzecie spotkały się pierwsze drużyny Jaguara i Jedynki Redy i również padł wynik 1:0, lecz tym razem wygrała drużyna z Gdańska. W finale turnieju spotkały się dwie drużyny, które do tej pory jako jedyne nie przegrały meczu. Po bardzo zaciętym widowisku lepsi okazali się zawodnicy z FC Kartuzy wygrywając 2:0 z AP Marko Gol Gdańsk.

Składy medalistów:

1. FC Kartuzy – Radosław Anolik, Martyna Hejna, Jakub Hinca (3), Florian Hinca, Franciszek Klinkosz, Aureliusz Cichosz (6), Filip Stolc

2. AP Marko Gol Gdańsk – Dawid Dopierała, Alan Stech, Daniel Drewing (2), Błażej Byszuk, Wiktor Kurnicki, Antoni Jurkiewicz, Jacek Trzebiatowski, Mateusz Włoch (6)

3. Jaguar Gdańsk – Sebastian Zgierski, Alex Czarniecki (2), Tomasz Brożyniak, Mateusz Siedlar (1), Oskar Król (1), Robert Krzykalski, Igor Boniecki (1), Hubert Rutkowski

Ostateczna kolejność:

FC Kartuzy

AP Marko Gol Gdańsk

Jaguar Gdańsk

UKS Jedynka Reda

UKS Jedynka II Reda

Jaguar II Gdańsk

AP Jedynka Pelplin

Ex Siedlce Gdańsk

AP Jedynka II Pelplin

SKS Polonia Gdańsk

Wyróżnienia indywidualne:

- Król strzelców: Aureliusz Cichosz (FC Kartuzy)

- Najlepszy bramkarz : Radosław Anolik (FC Kartuzy)

- Najwszechstronniejszy zawodnik: Mateusz Włoch (AP Marko Gol Gdańsk)
Źródło: Nadesłane: Mariusz Lamk
2016-04-14 12:00 1171

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.