Piątek, 21 Lutego 2020 - Eleonory, Fortunata, Roberta

Somonino: Kolejny międzynarodowy turniej piłki nożnej halowej

W hali sportowej w Somoninie odbył się turniej piłki nożnej halowej zorganizowany dla drużyn juniorskich rocznika 2003 i młodszych. Był to już dziesiąty turniej z cyklu SOMONINO CUP. Turniej miał rangę międzynarodowego, gdyż w gronie 12 drużyn zagrały dwie z Rosji.

Oprócz gości z zagranicy udział wzięło 10 drużyn z województwa pomorskiego i wszystkie ekipy były podzielone na trzy grupy. W grupie A najlepsza okazała się drużyna Conrada II Gdańsk, która zdobywając komplet 9 pkt wygrała grupę nie tracąc przy tym bramki. Obok nich awans do ćwierćfinałów uzyskali zawodnicy Amatora Kiełpino/Gimnazjum Somonino (6 pkt) oraz GKS Żukowo. Drużynie Gimnazjum Bukowina (0 pkt) pozostała walka o miejsce dziewiąte. Grupę B zdominowała również bez straty bramki i zdobywając przy tym komplet punktów ekipa FC Gowidlino uzyskując tym samym awans do ¼ finału. Obok nich awans uzyskali zawodnicy Conrada Gdańsk (6 pkt). Trzeciej Baltice II Mamonovo oraz czwartej Wietcisy Skarszewy (obie po 1 pkt) pozostała walka o dalsze miejsca. Grupa C okazała się najbardziej wyrównana i walka o awans trwała do ostatniego meczu. Ostatecznie najlepsza okazała się GKS Morena Gdańsk (7 pkt) wyprzedzając Baltikę Mamonovo (6 pkt) oraz FC 2004 Gowidlino (3 pkt). Drużyny te awansowały do ćwierćfinałów, zaś czwarty FC 2004 Ii Gowidlino (1 pkt) zagrał o miejsca 9-12.

Faza pucharowa turnieju rozpoczęła się od meczów o miejsca 9-12, gdzie oba mecze zakończyły się remisami. Wpierw po bezbramkowym pojedynku Gimnazjum Bukowina okazało się lepsze w serii rzutów karnych od Baltiki II Mamonovo 3:1, zaś Wietcisa Skarszewy po remisie 1:1 okazała się lepsza w serii rzutów karnych od FC 2004 II Gowidlino w stosunku 2:1.

Kolejnym etapem były mecze ćwierćfinałowe, które były bardzo zacięte i zaledwie jedno spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie. W pierwszym bardzo wyrównanym pojedynku po remisie 1:1 łączona drużyna Amatora Kiełpino i Gimnazjum Somonino pokonała w serii rzutów karnych Conrad Gdańsk 2:0. Kolejny pojedynek również nie rozstrzygnął się w trakcie gry, gdyż nie padły żadne bramki, a lepiej strzały z szóstego metra wykonywali zawodnicy GKS Morena Gdańsk pokonując GKS Żukowo 2:1. Trzeci pojedynek jako jedyny na tym etapie rozstrzygnął się w trakcie meczu i niespodziewanie młodzi zawodnicy FC 2004 Gowidlino pokonali Conrad II Gdańsk 1:0. Ostatnie spotkanie stało na najwyższym poziomie i wielu okrzyknęło go przedwczesnym finałem. Mimo wielu okazji z obu stron w meczu FC Gowidlino z Baltiką Mamonovo nie padły żadne bramki, zaś karne lepiej wykonywali goście z Rosji wygrywając 2:1. Zwycięzcy tych meczów awansowali do półfinałów, a pokonanym pozostała walka o miejsca 5-8.
Kolejne spotkania odbywały się o najniższe pozycje. Miejsce jedenaste zajął FC 2004 II Gowidlino, który po remisie 1:1 pokonał w serii rzutów karnych Baltikę II Mamonovo 2:1, zaś dziewiąte Gimnazjum Bukowina, które po remisie 2:2 okazało się lepsze w rzutach karnych od Wietcisy Skarszewy wygrywając 3:1.

W meczach o miejsca 5-8 GKS Żukowo zremisował z Conradem Gdańsk 1:1, by następnie w rzutach karnych wygrać 3:1, zaś po bezbramkowym remisie Conrad II Gdańsk okazał się lepszy w rzutach karnych od FC Gowidlino w stosunku 4:3.

Mecze półfinałowe także były bardzo wyrównane i nie padły w nich żadne bramki, więc w obu pojedynkach o awansie do finału znów decydowały serie rzutów karnych. Wpierw Amator Kiełpino/Gimnazjum Somonino pokonał GKS Morenę Gdańsk 3:2, a następnie wręcz sensacyjnie FC 2004 Gowidlino okazało się lepsze od Baltiki Mamonovo w stosunku 2:0.

Ostatnią fazą turnieju były mecze o poszczególne miejsca. W meczu o miejsce siódme FC Gowidlino rozbiło Conrad Gdańsk aż 4:0. W kolejnym meczu GKS Żukowo po remisie 1:1 pokonał w serii rzutów karnych Conrad II Gdańsk 2:0, dzięki czemu zajął piąte miejsce. W „małym finale” po bezbramkowym remisie Baltika Kaliningrad pokonała GKS Morenę Gdańsk w serii rzutów karnych 2:0. W finale turnieju spotkały się drużyny, które mimo że nie błyszczały w fazie grupowej stopniowo „rozkręcały się” i w fazie pucharowej pokazały skuteczny futbol. Po bardzo zaciętej grze młodzi zawodnicy FC 2004 Gowidlino musieli uznać wyższość zawodników drużyny reprezentującej Amator Kiełpino oraz Gimnazjum Somonino, którzy zwyciężyli 1:0 po bramce Wiktora Zatyka.

Składy medalistów:
1. Amator Kiełpino/Gimnazjum Somonino – Nikodem Borkowski (2), Damian Kreft, Cezary Tryba, Przemysław Pakura, Mariusz Arendt, Łukasz Czenstkowski, Dominik Kolka, Wiktor Zatyka (4), Igor Grzymkowski
2. FC 2004 Gowidlino – Maciej Polejowski, Kamil Wojda (1), Jakub Stencel (3), Kacper Borsuk (1), Max Bulczak
3. Baltika Mamonovo – Genrik Mantler, Ilya Kornelio, Sergey Levchenko, Mateush Marushak, Artem Mesherekow, Jaroslaw Tarbajew, Osman Gasanbekow, Kostia Kim, David Wardanian

Ostateczna kolejność:
1. Amator Kiełpino/Gimnazjum Somonino
2. FC 2004 Gowidlino
3. Baltika Mamonovo
4. GKS Morena Gdańsk
5. GKS Żukowo
6. Conrad II Gdańsk
7. FC Gowidlino
8. Conrad Gdańsk
9. Gimnazjum Bukowina
10. Wietcisa Skarszewy
11. FC 2004 II Gowidlino
12. Baltika II Mamonovo

Wyróżnienia indywidualne:
- król strzelców: Oliwier Hara (GKS Żukowo)
- najlepszy bramkarz : David Wardanian (Baltika Mamonovo)
- najwszechstronniejszy zawodnik: Wiktor Zatyka (Amator Kiełpino/Gimnazjum Somonino)
Źródło: Nadesłane: Mariusz Lamk
2017-02-09 10:15 950

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/opt/alt/php70/var/lib/php/session) in Unknown on line 0