Wtorek, 25 Lutego 2020 - Wiktora, Cezarego

Somonino: XX Jubileuszowy Kiermasz Agroturystyczny "Kaszuby Zawsze"

W centrum rekreacji "U Stolëma" odbył się XX Jubileuszowy Kiermasz Agroturystyczny od lat organizowany przez Gminny Ośrodek kultury w Somoninie oraz KOUTiH Akademii Morskiej w Gdyni.

Od lat na spotkaniach poruszane są problemy rozwoju turystyki na Kaszubach. Spotkania mają charakter teoretyczno-praktyczny. Uczestniczyli w nich właściciele podmiotów turystycznych i gastronomicznych, agroturyści, naukowcy uczelni z różnych stron Polski i z zagranicy, a także słuchacze różnych szkół turystycznych.

To wspomnieniowe spotkanie miało służyć podsumowaniu ostatnich dwudiestu lat, spojrzeniu na turystykę i na to co się zmieniło w tym okresie. Na uroczystość przybyli i gratulacje składali między innymi: Wicemarszałek Województwa Pomorskiego Krzysztof Trawicki, doradca Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Wojciech Petera, Starosta Kartuski Janina Kwiecień, Włodarze Gminy Somonino – Wójt Marian Kryszewski i Przewodniczący Rady Gminy Andrzej Sołtysek, Burmistrz Kartuz Grzegorz Gołuński, Nadleśniczy Nadleśnictwa Kolbudy Andrzej Gajowniczek i wielu innych gości.

W sposób szczególny organizatorzy uhonorowali wykładowców, którzy od początku uczestniczyli w tych spotkaniach - wręczajac specjalne podziękowanie. Otrzymali je: prof. Piotr Palich, dr Katarzyna Mysiak, dr Jacek Hałaczkiewicz, dr Tomasz Studzieniecki, dr Jacek Olszewski, doc. Henryk Lewandowski oraz Prezes Bogdan Donke. Wszyscy goście otrzymali pamiątkowe statuetki. Z okazji jubileuszu wydano monografię pod kierunkiem prof. dr hab. Piotra Palicha pt."Znaczenie turystyki w gospodarczym rozwoju regionu", która podsumowała lata wspólnych spotkań.
Źródło: Nadesłane: GOK Somonino
2016-05-20 09:30 1103

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/opt/alt/php70/var/lib/php/session) in Unknown on line 0