Sobota, 17 Marca 2018 - Patryka, Zbigniewa, Gertrudy

Somonińska Liga Piłki Nożnej Halowej. CH Toporek Przodkowo mistrzem ligi

Minionej soboty odbyła się jedenasta, a zarazem ostatnia kolejka Somonińskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej sezonu 2017/2018. Okazała się być zwycięską dla drużyny CH Toporek Przodkowo.

Pierwszy mecz niestety nie odbył się, gdyż po raz drugi w sezonie nie dotarł na zawody Red Wolves Chmielno oddając walkowera drużynie We-Met Team.

Drugie spotkanie zgodnie z oczekiwaniami stało na wysokim poziomie i przyniosło sporo emocji. Jak na derby gminy przystało Szargan Somonino, który po raz pierwszy od dłuższego czasu zebrał szeroki skład drużyny, stoczył bardzo zacięty bój z Atomem Goręczyno wygrywając 6:4 i zajmując tym samym czwarte miejsce w końcowej tabeli.

W trzecim meczu brązowi medaliści Domaros Somonino mieli podjąć ostatniego w tabeli rywala zza miedzy Promil Somonino, ale niestety „czerwona latarnia” postanowiła po raz trzeci w sezonie oddać punkty bez walki, czym formalnie zostali wykluczeni z rozgrywek.

Następnie po wyrównanej walce Gruntcase Borkowo pokonał wyżej sklasyfikowanych No Name Kartuzy 3:2.

W kolejnym meczu lider tabeli CH Toporek Przodkowo, by zapewnić sobie tytuł mistrza tegorocznej ligi musiał przynajmniej zremisować z drużyną Pięknych i Młodych. Drużyna z Przodkowa zagrała bezkompromisowo i od początku rywalizacji narzuciła przeciwnikowi swój styl gry i wygrywając aż 10:2 zdobyła tytuł mistrza w tegorocznej edycji. Gratulujemy!

Na dodatek zdobywając kolejne trzy bramki Jakub Leszkiewicz zapewnił sobie tytuł króla strzelców ligi mając na koncie 32 gole.

W ostatnim spotkaniu tegorocznych rozgrywek po bardzo zaciętym meczu Dav-Tynk Team Kartuzy pokonał Gang Świeżaków 7:6. Na uwagę zasługuje z pewnością fakt zdobycia kolejnej bramki dla Gangu, będącego na co dzień bramkarzem Amatora Kiełpino, przez Mateusza Kaszyńskiego, który z dorobkiem 16 goli został trzecim strzelcem ligi.


Za nami rozgrywki ligowe. Pozostał jeszcze do rozegrania w najbliższą sobotę 3 marca od godziny 16.00 Turniej Prawdy. Wystąpi w nim jedenaście drużyn grających w lidze za wyjątkiem Szargana Somonino, który zrezygnował z gry. Drużyny zagrają systemem przegrywający odpada, mecz będzie trwał 1x20 minut. Na godzinę 20.30 zaplanowano podsumowanie rozgrywek i rozdanie nagród zespołowych, jak i indywidualnych.


Źródło: Nadesłane
2018-03-01 11:00 145

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.