Czwartek, 21 Lutego 2019 - Eleonory, Fortunata, Roberta

Somonińska Liga Piłki Nożnej Halowej. Syldar coraz bliżej mistrzostwa

19 stycznia odbyła się dziewiąta kolejka Somonińskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej. W pierwszym meczu zagrały drużyny bezpośrednio walczące o podium ligi i zgodnie z oczekiwaniami był on zacięty do samego końca.

Mimo prowadzenia do przerwy 3:2 Dav Tynk Team Kartuzy przegrał 3:4 z Ajaxem Kamienica. W drugim spotkaniu niespodziewanie spory opór liderowi Syldarowi Kiełpino postawiła FC Buka Goręczyno przegrywając jednak 7:10. Główna w tym zasługa Sebastiana Magulskiego, strzelca wszystkich siedmiu bramek dla drużyny z Goręczyna. Dla zwycięzców cztery bramki zdobył wicelider klasyfikacji strzelców Dawid Gliwa.

W kolejnym meczu wyżej notowany zespół Usług Stolarskich Grzybno przegrał z lepiej dysponowanym No Name Kartuzy 0:2.

W czwartym spotkaniu zagrały znów zespoły walczące o miejsce na podium i po bardzo wyrównanym meczu ostatecznie Gruntcase Żukowo pokonał Bell Dom - Borowiec 5:3.

W ostatnim meczu zagrał wicelider Atom Goręczyno z „czerwoną latarnią” ligi Young Boys Egiertowo. Do przerwy niespodziewanie drużyna z Egiertowa postawiła wysoko poprzeczkę faworytom i przegrywała 1:2. W drugiej połowie górę wzięło większe ogranie zawodników Atomu, którzy pokonali przeciwników 8:1. Hat-trickiem w tym meczu popisał się Szymon Lahuta.

W najbliższą sobotę 26.01.2019 roku odbędzie się już dziesiąta i zarazem przedostatnia kolejka spotkań tegorocznej ligi. Najciekawiej zapowiada się pierwszy mecz pomiędzy wiceliderem Atomem Goręczyno z mającym jeszcze szanse na podium Bell-Dom Borowiec oraz ostatni, w którym lider Syldar Kiełpino zagra z czwartym Ajaxem Kamienica. W przypadku zwycięstwa drużyna z Kiełpina zapewni sobie mistrzostwo ligi.

Wyniki dziewiątej kolejki rozegranej 19 stycznia:

AJAX KAMIENICA - DAV-TYNK TEAM KARTUZY = 4 : 3 (2 : 3)
Korneliusz Kąkol (2), Robert Macholl, Jakub Toporek – Mateusz Fierka, Mikołaj Wunsz, Dawid Kur

SYLDAR KIEŁPINO - FC BUKA GORĘCZYNO = 10 : 7 (7 : 5)
Dawid Gliwa (4), Nikodem Czaja (2), Oskar Menard (2), Paweł Piór, Gracjan Szutenberg – Sebastian Magulski (7)

USŁUGI STOLARSKIE GRZYBNO - NO NAME KARTUZY = 0 : 2 (0 : 2) Adam Kryszewski, Nikodem Hinc

GRUNTCASE ŻUKOWO - BELL-DOM BOROWIEC = 5 : 3 (2 : 2)
Patryk Jurczak, Robert Kostuch, Szymon Gawron, Łukasz Riegel, Bartłomiej Teca – Tomasz Flisikowski (2), Lucjan Jóskowski

ATOM GORĘCZYNO - YOUNG BOYS EGIERTOWO = 8 : 1 (2 : 1)
Szymon Lahuta (3), Piotr Żybko (2), Damian Nikel, Andrzej Nikel, Marcin Cieślewicz – Rafał Regliński