Wtorek, 02 Czerwca 2020 - Marianny, Marcelina, Piotra

SOS dla sów. Przyjdź i dowiedz się więcej o znaczeniu tych ptaków w przyrodzie

Stowarzyszenie Ochrony Sów w partnerstwie z Lasami Państwowymi – Nadleśnictwem Kartuzy serdecznie zapraszają na bezpłatne warsztaty terenowe „SOS dla sów” w ramach II edycji projektu „Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnorodności”.

- Spotkanie terenowe są częścią naszego rocznego projektu edukacyjnego i cieszą się ogromną popularnością. Są to już nasze dziewiętnaste warsztaty z tego cyklu realizowane na terenie woj. pomorskiego. Dotąd uczestniczyło w nich 700 mieszkańców Pomorza i innych regionów kraju.- informuje organizator.

Najbliższe spotkanie rozpocznie się 24 listopada o godz. 18:00 w gościnnych progach Ośrodka Turystycznego „Lubygość” Leśnictwa Mirachowo. Po prelekcji wszyscy uczestnicy wyruszą w teren na nasłuch sów. Warsztaty „SOS dla sów” są wyśmienitą okazją do poznania sów, ich ekologii, przystosowań do nocnego trybu życia. Jest to wąsko wyspecjalizowana grupa ptaków, która wzbudza zarówno zachwyt, ale i niekiedy nieuzasadniony strach. Wynika on z niewiedzy, a zwłaszcza zabobonów.

- Naszymi opowieściami chcemy przybliżyć ekologię tych ptaków oraz wyjaśnić, dlaczego są tak ważnym i pożytecznym elementem przyrody. Opowiemy o sposobach ochrony sów i ich roli w środowisku. Zdradzimy jak prowadzić ich obserwacje, by nie stwarzać zagrożenia i nie niepokoić ich. Opowiemy i pokażemy profesjonalny sprzęt do nagrywania dźwięków (mikrofony jednokierunkowe), który pomaga w nasłuchach. Opowiemy o naszych działaniach i Atlasie Sów Polski – bazie obserwacji żywych i martwych osobników oraz śladów ich bytowania. Przede wszystkim zaś będzie to wyśmienita okazja do nocnego wyjścia do Lasów Mirachowskich i nasłuchów tych ptaków.- opowiada koordynator projektu.

Uczestnicy warsztatów proszeni są o zabranie latarek, odpowiedniego, ciepłego ubioru, butów terenowych oraz prowiantu. Warsztaty poprowadzi Michał Malawski ze Stowarzyszenia Ochrony Sów.

Z uwagi na specyfikę warsztatów, obowiązują zapisy. Organizatorzy proszą o podanie imienia i nazwiska uczestników, w przypadku dzieci ich wiek i nr tel.  Zgłoszenia można kierować na adres: malavva@o2.pl


Źródło: Nadesłane
2017-11-17 11:20 783

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.