Sobota, 17 Marca 2018 - Patryka, Zbigniewa, Gertrudy

,,SpoKREWnieni służbą". Krew można oddać do końca marca

W ramach II edycji akcji funkcjonariusze służb podległych MSWiA oraz Wojsko Polskie, w hołdzie Żołnierzom Wyklętym, oddają krew chorym i ofiarom wypadków. 1 marca podczas inauguracji zbiórki w krwiobusach przed budynkiem MSWiA krew oddało prawie 200 funkcjonariuszy i żołnierzy.Pragniemy przypomnieć, że cały czas trwa akcja ,,SpoKREWnieni służbą". To sposób, przez który jesteśmy w stanie oddać hołd Żołnierzom Niezłomnym, ale i również wspomóc tym osoby chore i poszkodowane w wypadkach. 

W Kartuzach krew można oddawać w oddziale terenowym Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kartuzach przy ul. Floriana Ceynowy 7. W ramach tej akcji można rejestrować się jako dawca od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 12.00 aż do 31 marca. 

– W ubiegłym roku udało się nam zebrać 3 tys. 788 litrów krwi. Mam nadzieję, że w tej edycji, kiedy do funkcjonariuszy MSWiA dołączyli żołnierze, akcja przyniesie podobne efekty. Oddajemy w ten sposób hołd Żołnierzom Niezłomnym i pomagamy potrzebującym – powiedział Jarosław Zieliński, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.

Akcję zainaugurowali Jarosław Zieliński, sekretarz stanu w MSWiA oraz Marek Łapiński, podsekretarz stanu w MON. 

Źródło: KPPSP Kartuzy
2018-03-07 14:00 106

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.