Wtorek, 12 Grudnia 2017 - Dagmary, Aleksandra, Ady

Sport

Kartuzy: Majówka z siłaczami

Kartuzy: Majówka z siłaczami 2016-05-05 15:30

W sobotę, 7 maja w Parku Solidarności w kartuzach odbędzie się coroczna majówka. Hitem programu będzie z pewnością Puchar Polski Strongman.

Kultura Sport Więcej
Sukces sportowca z Chwaszczyna

Sukces sportowca z Chwaszczyna 2016-05-04 13:30

Mieszkaniec Chwaszczyna i jednocześnie trener Pomorskiego Klubu Karate KYOKUSHIN Michał Marcinkowski wygrał prestiżowy turniej Karate KYOKUSHIN w Japonii osiągając tym samym życiowy sukces.

Sport Więcej
 WIŚTA WIO... czyli NA KASZUBSKĄ NUTĘ

WIŚTA WIO... czyli NA KASZUBSKĄ NUTĘ 2016-05-03 10:00

1 maja na polu namiotowym „Stolemek” w Ostrzycach odbyła się impreza plenerowa „WIŚTA WIO... czyli NA KASZUBSKĄ NUTĘ”.

Diana Malotka-Trzebiatowska strzelała we Wrocławiu

Diana Malotka-Trzebiatowska strzelała we Wrocławiu 2016-04-29 08:30

We Wrocławiu odbyła się I Runda Pucharu Polski, na te zawody pojechała nasza najlepsza kartuska zawodniczka Diana Malotka-Trzebiatowska. Na 56 zawodniczek w jej kategorii zajęła 4. miejsce z wynikiem 407,2.

Kartuzy: Jakub Skierka zwycięzcą rundy finałowej Pomorskiej Ligi Pływackiej

Kartuzy: Jakub Skierka zwycięzcą rundy finałowej Pomorskiej Ligi Pływackiej 2016-04-28 15:44

Kartuska Pływalnia Neczk była gospodarzem rundy finałowej Pomorskiej Ligi Pływackiej Juniorów. W zawodach startowało 145 zawodników z wszystkich pomorskich klubów pływackich. Reprezentantem najstarszej grupy wiekowej TROPSA Kartuzy jest Jakub Skierka, który został najlepszym zawodnikiem zawodów.

Kartuzy: UKŻ Lamelka powalczy o Europejski Puchar!

Kartuzy: UKŻ Lamelka powalczy o Europejski Puchar! 2016-04-28 12:00

UKŻ Lamelka Gmina Kartuzy pierwszy raz zakwalifikowała się do Pucharu Europy Centralnej w żeglarskiej klasie CADET.

Kartuscy pływacy z sukcesami w Lęborku

Kartuscy pływacy z sukcesami w Lęborku 2016-04-26 08:30

W sobotę 23 kwietnia pływalnia Rafa w Lęborku gościła młodzików województwa pomorskiego na 2 rundzie finałowej Pomorskiej Ligi Pływackiej. W zawodach uczestniczyła grupa kartuskich pływaków i z powodzeniem zanotowała wysokie miejsca w rywalizacji ligowych zmagań młodzików. Złoty medal na 100 m grzbietowym zdobyła Martyna Piepiórka, a brązowy medal na 200 m klasycznym wywalczyła Dominika Trepczyk.

Żukowo: Pobiegło 600 osób

Żukowo: Pobiegło 600 osób 2016-04-25 14:20

W ramach XXV Żukowskich Biegów Przełajowych odbyły się Mistrzostwa Gminy Żukowo w Biegach z cyklu Pucharu Gminy Żukowo 2016. Pobiegło około 600 osób.

Kartuzy: Sezon żeglarski oficjalnie otwarty!

Kartuzy: Sezon żeglarski oficjalnie otwarty! 2016-04-25 09:00

W sobotę, 23 kwietnia w gminie Kartuzy oficjalnie rozpoczął się sezon żeglarski. Pogoda dopisała licznie zgromadzonym tego dnia miłośnikom regat i innych sportów wodnych.

Jakub Skierka drugi w Grand Prix Pucharu Polski w Opolu

Jakub Skierka drugi w Grand Prix Pucharu Polski w Opolu 2016-04-21 13:30

W miniony weekend w Opolu odbyły się pierwsze w tym roku zawody cyklu Grand Prix Pucharu Polski na pływalni 50- metrowej. Jakub Skierka spisał się świetnie na swoim koronnym dystansie 200 m grzbietowym. Ustąpił tylko mistrzowi świata Radosławowi Kawęckiemu.