Czwartek, 19 Października 2017 - Ziemowita, Jana, Pawla

Sport

Martyna Piepiórka na najwyższym stopniu podium

Martyna Piepiórka na najwyższym stopniu podium 2015-11-23 11:00

Kolejna rywalizacja pływaków potwierdziła znakomitą formę zawodniczki kartuskiego TROPS-a. Martyna Piepiórka, zarówno w konkurencji 800 m dowolnym (10:41,92), jak i 200 m zmiennym (2:46,69), nie dała szans swoim rówieśniczkom.

Sport Więcej
Przodkowo: Młodzi rugbyści z Czeczewa zagrają w Łodzi

Przodkowo: Młodzi rugbyści z Czeczewa zagrają w Łodzi 2015-11-23 10:50

W Sopocie odbył się Turniej Półfinałowy Szkolnej Ligi Rugby Tag. Uczniowie z województwa pomorskiego rywalizowali w kategoriach kl. IV, V, VI oraz gimnazjalnych.

Przodkowo: Amatorska Liga Siatkówki Kobiet

Przodkowo: Amatorska Liga Siatkówki Kobiet 2015-11-23 10:40

Minął już miesiąc od rozpoczęcia pierwszych rozgrywek Amatorskiej Przodkowskiej Ligii Piłki Siatkowej Kobiet. Kibicować można w każdy piątek, o godzinie 17:30, w hali sportowo-widowiskowej w Przodkowie.

Żukowska Liga Futsalu rozegrała drugą serię spotkań

Żukowska Liga Futsalu rozegrała drugą serię spotkań 2015-11-18 11:00

W Superlidze na czele tabeli znajduje się Budmax Przodkowo, który pokonał 8:3 Futsal & Beach Soccer Kolbudy.

XVIII Otwarty Szachowy Turniej Siedmiu Gwiazd za nami [ZDJĘCIA]

XVIII Otwarty Szachowy Turniej Siedmiu Gwiazd za nami [ZDJĘCIA] 2015-11-18 09:00

W rywalizacji udział wzięło 69 młodych graczy. Zagrali w trzech kategoriach wiekowych – turnieje C, D, E. Nagrodę dla najmłodszego zawodnika otrzymała pięcioletnia Natalia Górska.

Kaszuby Biegają

Kaszuby Biegają 2015-11-17 16:00

W Żukowie odbyła się II Gala cyklu Kaszuby Biegają. Projekt ma na celu promowanie zdrowego stylu życia poprzez popularyzację biegania, a przy okazji upowszechnianie wiedzy o Kaszubach.

Pływanie: Jakub Skierka ponownie najlepszy

Pływanie: Jakub Skierka ponownie najlepszy 2015-11-17 09:30

Po raz kolejny grupa kartuskich pływaków przywiozła z Ogólnopolskich Zawodów Pływackich w Płocku kosz medali oraz wiele rekordów życiowych, a Jakub Skierka zdobył miano najlepszego zawodnika zawodów w kategorii open.

Zapasy: Bir trzeci w Pucharze Polski Juniorów

Zapasy: Bir trzeci w Pucharze Polski Juniorów 2015-11-17 09:00

Sezon zapaśniczy 2015 powoli dobiega końca. Ostatnia impreza tegorocznego kalendarza dla juniorów odbyła się w Wałbrzychu. Dla wielu zawodników stanowiła „poligon” przed przyszłym sezonem.

Powstaje sala gimnastyczna w Borczu

Powstaje sala gimnastyczna w Borczu 2015-11-16 08:00

Dzieci ze szkoły w Borczu doczekają się sali gimnastycznej. Przetarg wygrała firma „Apollo”, która wybuduje obiekt za ponad 3,6 mln zł. Budowa potrwa do końca przyszłego roku.

Samorząd/polityka Sport Więcej
Uczeń przerósł mistrza. Wywiad z Mateuszem Jereczkiem

Uczeń przerósł mistrza. Wywiad z Mateuszem Jereczkiem 2015-11-13 09:30

Mateusz Jereczek zdobył złoto podczas Mistrzostw Świata w Belgradzie. Tym samym stał się pierwszym w historii kartuskiego sportu seniorskim mistrzem świata. Z Mateuszem rozmawiamy o jego sportowej karierze i życiowych wyborach.