Piątek, 23 Sierpnia 2019 - Apolinarego, Filipa

Spotkanie integracyjne KGW w Chmielnie

GOKSiR Chmielno 23 stycznia zorganizował spotkanie przedstawicielek Kół Gospodyń Wiejskich działających w Gminie Chmielno. W spotkaniu uczestniczył Wójt Gminy Michał Melibruda. Pogratulował Paniom inicjatywy podkreślając, że koła gospodyń zawiązały się już w połowie sołectw naszej gminy.

Kołom najmłodszym stażem przekazał na ręce Prezesek kroniki życząc owocnej współpracy i zapełnienia stron kronik relacjami z działalności.

Rzeźbiarka z Kożyczkowa Irena Brzeska zaprosiła panie do współpracy w swoim najnowszym projekcie "Wieś Warmii i Kaszub w osobistych wspomnieniach", którego celem jest zebranie i zaprezentowanie w instalacji artystycznej wspomnień z ginących tradycji, obrzędów, z pracy na roli, z życia na wsi na Kaszubach i Warmii z której pochodzi Artystka. Projekt jest realizowany w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Spotkanie było okazją do poznania się i wymiany doświadczeń, a zakończyło się wspólnym oglądaniem filmu "Gotowi na wszystko - EXTERMINATOR" w Kino za Rogiem w Chmielnie.

KGW Kożyczkowo Kożyczkowianki - prezeska Anna Król
Kaszëbsczé Serca z Gôrcza - prezeska Aleksandra Wangler-Wittke
Ekobabki - Koło Gospodyń Wiejskich z Chmielna - prezeska Kasia Puzdrowska
KGW w Maksie - prezeska Natalia Stolc
KGW w Borzestowskiej Hucie - prezeska Sylwia Dzienisz-Dąbrowska

                                   

Źródło: Nadesłane
2019-01-25 09:00 550

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.