Piątek, 26 Lutego 2021 - Miroslawa, Aleksandra

Spotkanie młodzieżowego klubu książki ... w plenerze

Dnia 12 maja 2016 r. odbyło się kolejne spotkanie młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego przy Bibliotece Publicznej w Kiełpinie. Przedmiotem dyskusji była książka Małgorzaty Gutowskiej – Adamczyk „Niebieskie nitki”. 

Tym razem spotkanie młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się ... w plenerze. Wiosenna, słoneczna atmosfera sprzyjała rozmowom o książkach. 

Małgorzata Gutowska – Adamczyk znana jest młodzieży z wielu powieści o tematyce typowo obyczajowej. „Niebieskie nitki” to pełna uroku opowieść o przyjaźni, potrzebie miłości i akceptowania własnych wyborów. Bohaterkami powieści są kobiety z czterech pokoleń, prababcia Bunia, babcia Musia, matka Isia i wnuczka Linka. Wszystkie bohaterki łączy wspólny dom, pragnienie miłości i tęsknota do bycia normalną rodziną. Czytelnik od pierwszych stron powieści domyśla się, że kobiety kiedyś jednoczyły silne więzi rodzinne. Świadczą o tym choćby przyjęte zdrobnienia imion, bardzo osobiste. Na szczególną sympatię zasługuje Bunia, cicha i mądra obserwatorka życia, dla zbuntowanej Linki stanie się bezpieczną ostoją. To właśnie Bunia słowami - Najbardziej mętna woda w końcu się ustoi - puentuje tok trudnych zdarzeń w życiu kobiet.
Źródło: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. J. Żurakowskiego w Kartuzach
2016-05-17 12:30 1216

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.