Sobota, 06 Czerwca 2020 - Norberta, Laurentego, Bogumila

Stężyca: Jest nowa oczyszczalnia

Po 10 miesiącach budowy, a następnie prób eksploatacyjnych,  oddano do użytku nową oczyszczalnię ścieków w Stężycy.  Koszt to 12 milionów złotych, ale samorząd nie wydał ani złotówki.

Jak mówi wójt Tomasz Brzoskowski, jest to efekt dobrego zorganizowania, współpracy, błyskawicznej decyzji i efektywnego działania. To Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Gdańsku poinformował gminę, że jest szansa na wykorzystanie środków unijnych, jeśli tylko gmina jest gotowa z dokumentacją. - Na podjęcie decyzji mieliśmy 48 godzin. Nie była łatwa, bo warunkiem przystąpienia do tego zadania było ekspresowe wybudowanie oczyszczalni i co istotne, rozliczenie tej inwestycji do końca bieżącego roku. Dziś nie żałujemy, bo dzięki szybkiemu zorganizowaniu się, mamy nowoczesną oczyszczalnię, która była potrzebna, stara służyła już 25 lat – mówi wójt.

Był to pierwszy, w historii stężyckiego samorządu, przypadek, gdy beneficjentem nie była gmina, tylko Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne. Kwotą 10 mln zł budowę wsparł WFOŚiGW. Ponadto Gminne Przedsiębiorstwo otrzyma zwrot podatku vat.
2015-10-13 16:00 1434

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.