Sobota, 04 Lipca 2020 - Odona, Malwiny, Elzbiety

Stężyca: kolejny nietrzeźwy za kierownicą

Policjanci z Posterunku Policji w Stężycy zatrzymali kierowcę dostawczego volksvagena, którego jazda stanowiła zagrożenie w ruchu drogowym. 26-latek miał prawie promil alkoholu w organizmie. Dalsza kontrola wykazała, że ma on aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez sąd w Kartuzach. 

W poniedziałek, 9 maja o godz. 23:20 na drodze krajowej nr 91 w Stężycy na ul. Zielonej policjanci miejscowego posterunku zatrzymali kierowcę busa. Powodem zatrzymania była jazda, która zagrażała bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Podczas kontroli policjanci wyczuli od kierowcy alkohol. Policjanci sprawdzili jego trzeźwość, okazało się, że 26-letni kierowca volkswagena ma prawie promil alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu zatrzymanego kierowcy w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za złamanie zakazu sądowego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby w przypadku zauważenia osób lub pojazdów, które ich zdaniem stwarzają zagrożenie na drodze niezwłocznie informowali o tym Policję na telefon alarmowy 997 lub 112.Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kartuzach
2016-05-10 08:00 1067

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.