Piątek, 16 Kwietnia 2021 - Kseni, Cecylii, Bernardety

Stężyca. Policjantka rozmawiała z najmłodszymi o bezpieczeństwie

Policjantka z wydziału prewencji kartuskiej komendy rozmawiała z najmłodszymi uczniami Szkoły Podstawowej w Stężycy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, na podwórku i w domu.
Dzieci podczas zajęć ćwiczyły prawidłowe przechodzenie przez przejście dla pieszych oraz odpowiadały na pytania przygotowane przez policjantkę. Na koniec pogadanki maluchy miały mnóstwo pytań do funkcjonariuszek na które mundurowe odpowiadały z radością. Każdy maluszek otrzymał opaskę odblaskową.

Na naukę zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym nigdy nie jest za wcześnie, prawidłowych zachowań należy uczyć już od najmłodszych lat. Dlatego funkcjonariuszka kartuskiej policji spotkała się z przedszkolakami ze Szkoły Podstawowej w Stężycy, gdzie omawiała zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, na podwórku i w domu. Pod czujnym okiem policjantki, dzieci ćwiczyły przechodzenie przez przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną oraz w sytuacji, gdy w rejonie przejścia takiej sygnalizacji nie ma. Dzieci dowiedziały się również, dlaczego nie wolno wbiegać na jezdnię, nawet za ulubioną piłką. Wyjaśniały również, co to dla nich oznacza, być bezpiecznym na drodze.

Oprócz tego policjantka omówiła bezpieczne zabawy w domu i na podwórku, przypomniała także, co należy zrobić w przypadku, gdy zaczepia nas osoba obca, jak zachować się gdy zaatakuje nas pies oraz jaką przyjąć wtedy bezpieczną pozycję. W trakcie spotkania z dziećmi omówiono również jak powinno wyglądać powiadomienie dyspozytora i w jaki sposób należy wzywać pomoc. Mundurowa przekazała również informację, że teraz funkcjonuje jeden numer alarmowy 112 dla wszystkich rodzajów zgłoszeń, który najmłodsi doskonale znały i wiedziały, że nie można z niego korzystać dla żartu. Na koniec funkcjonariuszka wręczyła maluchom opaski odblaskowe.

Tego typu spotkania z najmłodszymi policjanci będą prowadzili przez kolejne miesiące roku szkolnego, aby zwiększyć bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.
Źródło: KPP Kartuzy
2019-03-20 11:00 2891

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.