Piątek, 23 Sierpnia 2019 - Apolinarego, Filipa

Stężyca. Zatrzymano złodzieja na gorącym uczynku

Policjanci z Posterunku w Stężycy zatrzymali 37-letniego mężczyznę podejrzanego o włamanie do garażu. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy dzięki czujności ochroniarza z lokalnej firmy. Teraz podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W sobotę 19 stycznia, około godz. 15 funkcjonariusze Posterunku Policji w Stężycy zostali powiadomieni przez ochroniarza lokalnej firmy, że załączył się alarm w jednym z pomieszczeń.

Policjanci natychmiast udali się w okolice zdarzenia. Po krótkiej penetracji zauważyli, że przy jednym z garaży kręci się jakiś mężczyzna.
Funkcjonariusze natychmiast podjęli czynności wobec podejrzanie zachowującego się mężczyzny.

Jak informują policjanci, okazało się, że 37-latek włamał się do pomieszczenia, ukradł z niego elektronarzędzia oraz traktor ogrodowy o łącznej wartości ponad 40 tys.zł. Ponadto podczas zatrzymania mężczyzny ujawniono przy nim amfetaminę.

Funkcjonariusze przeszukali również miejsce zamieszkania podejrzanego, w którym ujawnili ponad 60 sztuk elektronarzędzi. Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności związane z działalnością 37- latka sprawdzając, czy nie ma on na swoim koncie innych kradzieży oraz włamań. Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Kartuzach, która zastosowała wobec niego dozór policyjny.

Za czyny, o które jest podejrzany, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Kartuzy
2019-01-23 12:30 672

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.