Poniedziałek, 25 Marca 2019 - Marioli, Wieczyslawa, Ireneusza

Strefa Kultury w Chwaszczynie już otwarta!

14 kwietnia oficjalnie oddano do użytku Strefę Kultury w Chwaszczynie, która powstała w wyniku rozbudowy budynku Straży Pożarnej. Obiekt został również poświęcony przez proboszcza chwaszczyńskiej parafii ks. Piotra Grubę.


Miejsce to ma służyć mieszkańcom, organizacjom, wszelkim klubom, stowarzyszeniom oraz zespołom artystycznym. W Strefie Kultury siedzibę ma również Filia Biblioteki Samorządowej, do której chętni już mogą się zapisywać.


Podziękowania osobom zaangażowanym w realizację projektu złożyła Jolanta Wiercińska, sołtys Chwaszczyna. Aleksandra Rogalewska, dyrektor OKiS-u przedstawiła plany związane z działalnością placówki. Zebrani mogli również poznać historię biblioteki w Chwaszczynie.


Jak informują pracownicy Urzędu Gminy w Żukowie nowy obiekt będzie służył spotkaniom pań z KGW, z koła hafciarskiego, na próby zespołu Kaszubki i grupy tanecznej Rosa. W sali lustrzanej odbywać będą się zajęcia aerobiku i prowadzone przez Pomorską Szkołę Walki Fighter. Organizowane będą warsztaty rysunku i rękodzieła oraz nauka języka angielskiego.

15 kwietnia w Strefie Kultury odbył się dzień otwarty, podczas którego prezentowano ofertę kulturalną nowego obiektu. Biblioteka zachęcała do zapisów, dzieci mogły skorzystać z kącika do gier i zabaw, a na dużej sali odbył się koncert zespołu „Czarodzieje z Kaszub”. Panie z KGW Chwaszczyno przygotowały stoisko z poczęstunkiem, a w przestrzeni korytarza zaprezentowana została wystawa grafik z zabytkami Gminy Żukowo autorstwa Jacka Piątka.
Źródło: UG Żukowo
2018-04-17 12:00 597

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.