Sobota, 12 Czerwca 2021 - Janiny, Onufrego, Leona

Sukces sportowca z Chwaszczyna

Mieszkaniec Chwaszczyna i jednocześnie trener Pomorskiego Klubu Karate KYOKUSHIN Michał Marcinkowski wygrał prestiżowy turniej Karate KYOKUSHIN w Japonii osiągając tym samym życiowy sukces.

W dniach 23 – 24 w Tokio Metropolita Gymnasium odbył się International Karate Friendship 2016 z udziałem ponad 1300 zawodników z całego świata. Oficjalnego otwarcia dokonał Kancho Shokei Matsui- President of the International Karate Organization Kyokushinkaikan. W ramach IKF 2016 odbył się "2016 International Senior Karate Championships".

W kategorii wiekowej 35-39 lat – 70kg pierwsze miejsce zajął Michał Marcinkowski na co dzień kierownik apteki w Redzie, członek Gdańskiej Okręgowej Rady Aptekarskiej, Wojewódzki Konsultant ds. Farmacji Aptecznej woj. Pomorskiego.

W Japonii Michał Marcinkowski stoczył 3 pojedynki. Pierwszą walkę wygrał z Japończykiem już w 5 sekundzie walki. W drugiej walce pokonał również Japończyka,  w walce finałowej okazał się zaś lepszy od Rosjanina i decyzją sędziów 5:0 został zwycięzcą zawodów. Zawody oglądało ponad 6 tys. widzów.

Jest to życiowe osiągnięcie trenera Pomorskiego Klubu Karate KYOKUSHIN na arenie międzynarodowej. Zawodnik ma już na swoim koncie siedmiokrotne Mistrzostwo Polski Zachodniej, Mistrzostwo Polski Seniorów i jest zdobywcą Pucharu Polski. W związku z wygraną w Tokio został automatycznie powołany na zgrupowanie kadry narodowej, które odbędzie się w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Zakopanym podczas weekendu majowego. Michał Marcinkowski wejdzie w skład Reprezentacji Polski na zbliżających się Mistrzostwach Europy w Bułgarii w Varnie w dniach 21-22 maja.

Relacja z walki:

Źródło: www.kartuskipowiat.com.pl
2016-05-04 13:30 1288

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.