Sobota, 19 Września 2020 - Januarego, Konstancji, Teodora

Sulęczyno: Już niedługo odbędzie się Super Puchar Polski w Baśkę

Przyjedźcie do Sulęczyna, do wspaniałej krainy wśród lasów i jezior! Tymi słowami organizatorzy serdecznie zapraszają na Super Puchar Polski do Sulęczyna.

2 października w Sulęczynie, w Szkole Podstawowej przy ul. Szkolnej 1 odbędzie się turniej sportowy o Super Puchar Polski. W turnieju „Baśki”, zawodnicy rozegrają 4 rundy po 40 rozdań. Turniej zostanie rozegrany wg. zasad Baszka Méster Sport. Turniej sportowy – Super Puchar Polski jest zaliczany do rankingu Masters Polska.

Super Puchar Polski, będzie rozgrywany w 3 kategoriach: drużynowej, par i indywidualnej. Organizatorzy przewidzieli telewizor, jako nagrodę główną dla zdobywcy Super Pucharu Polski.

Czteroosobowe drużyny należy zgłaszać w dniu imprezy: 2 października 2016 r., Zapisy, godz. 11.30 - 12.50 – turniej sportowy godz. 13.00.

Patronat honorowy:
Bernard Grucza – Wójt Gminy Sulęczyno
Kazimierz Gliniecki – Przewodniczący Rady Gminy w Sulęczynie

Jak podają organizatorzy turnieju, dodatkowo w okolicach Sulęczyna, można zwiedzić atrakcyjne miejsca:

Neogotycki kościół z 1874 roku wzniesiony na miejscu drewnianej świątyni z XVII wieku, która spłonęła 4 września 1872 roku. Jest też zespół pałacowo-dworski z XVIII wieku, dawna rezydencja Heidensteinów i Łaszewskich. Obiekt ten jest miejscem organizacji festiwalu muzycznego Jazz w Lesie. Kolejnym wartym odwiedzenia miejscem jest cmentarzysko w Węsiorach – miejsce pochówku Gotów i Gepidów z I-III wieku. Na cmentarzysku są kręgi kamienne i kurhany.


Źródło: Nadesłane: Mirosław Ugowski, oprac. Kamil Błaszkiewicz
2016-09-23 09:40 1070

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.