Środa, 18 Września 2019 - Irmy, Stanislawa, Ireny

Sulęczyno: Nowa strażnica już wkrótce

Kończą się prace modernizacyjne przy remizie strażackiej w Sulęczynie. Rozbudowa obiektu trwa od lipca.  W przyszłym roku OSP Sulęczyno świętować będzie 100-lecie istnienia.

Z tej okazji, strażacy spodziewają się prezentu – nowego samochodu pożarniczego. Żeby zapewnić mu godne warunki należało przygotować odpowiednie lokum, a przy okazji przygotować obejście na przyjazd urodzinowych gości. - Obecne warunki lokalowe są niewystarczające by pomieścić dodatkowy sprzęt – mówi prezes jednostki, Robert Roda. - Musieliśmy więc podjąć decyzję o rozbudowie strażnicy m.in. o nowy boks garażowy i inne prace modernizacyjne w budynku i na zewnątrz. Całą inwestycję szacujemy na ponad 200 tys. zł. Prace w tej chwili są już na ukończeniu - wyjaśnia.

Jednostka nie tylko wzbogaci się o nowy boks garażowy. Zakupiona została też brama garażowa, którą ufundowała gmina Sulęczyno, powstało nowe ogrodzenie i utwardzona została droga dojazdowa do strażnicy. Ponadto zmodernizowano instalację hydrauliczną i elektryczną. - Stara instalacja hydrauliczna nie spełniała wymogów, aby można było do niej podłączyć nową cześć garażową. Podobna sytuacja miała miejsce z instalacją elektryczną – wyjaśnia prezes. Pojawiło się też oświetlenie nocne przed bramami wyjazdowymi. Jak zapowiada prezes Robert Roda, wszystkie roboty budowlane i wykończeniowe powinny się zakończyć do końca bieżącego roku.

Koszt realizacji strażacy pokryli z własnych ekwiwalentów oraz pozyskanego dofinansowania od prywatnych sponsorów i instytucji. 100 tys. zł zaoferował Komendant Wojewódzki PSP w Gdańsku, bramę garażową zasponsorował Wójt Gminy Sulęczyno. W przyszłym roku  święto jednostki odbędzie się w wyremontowanym i rozbudowanym obiekcie.
2015-11-16 10:00 1087

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.