Sobota, 20 Lipca 2019 - Czeslawa, Hieronima, Malgorzaty

Sulęczyno: Profilaktyka poprzez zabawę

Policjant Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach spotkał się z najmłodszymi dziećmi przedszkoli w gminie Sulęczyno. Podczas spotkania policjant poprzez zabawę przekazał dzieciom podstawowe zasady dotyczące bezpieczeństwa z zakresu ruchu drogowego.

Przez dwa dni policjant Wydziału Ruchu Drogowego kartuskiej Policji spotykał się z dziećmi przedszkoli w gminie Sulęczyno w ramach projektu „Miasteczko Ruchu Drogowego – AUTOCHODZIK”. W zajęciach wzięło udział blisko 100 dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Podczas zajęć dzieci uczyły się jak bezpiecznie podróżować samochodem do przedszkola oraz jak prawidłowo poruszać się po drodze.

Funkcjonariusz przypomniał najmłodszym, jak ważne jest to, aby każde dziecko jeździło w foteliku samochodowym.

Podczas spotkania policjant wyjaśniły dzieciom jak bezpiecznie dotrzeć do przedszkola, w jaki sposób przechodzić przez jezdnię, ale także jak bawić się bezpiecznie w domu, przedszkolu czy na ogólnodostępnym placu zabaw. Zwrócił też uwagę na konieczność ubierania elementów odblaskowych, które poprawiają widoczność dziecka na drodze oraz mogą uratować im życie.

Dzieci bardzo chętnie brały udział w zajęciach oraz odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także znały się na kolorach, które występują w sygnalizacji świetlnej, a także wiedziały na jakim świetle wolno im przejść przez przejście dla pieszych.
Źródło: KPP Kartuzy
2017-10-23 12:40 514

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.