Sobota, 20 Kwietnia 2019 - Czeslawa, Agnieszki, Mariana

Świąteczne wydarzenia w gminie Sierakowice! Wspólne kolędowanie, koncerty i nie tylko. Sprawdź!

Gminny Ośrodek Kultury w Sierakowicach zaprasza do zapoznania się ze świątecznymi wydarzeniami, jakie odbędą się na terenie gminy. Najbliższe już 6 grudnia!Mikołajowe niespodzianki
Tradycyjnie 6 grudnia na terenie gminy będzie można spotkać Mikołaja. W Sierakowicach Mikołaje rozdawać będą słodkości w godzinach od 13 do 16. Na zakończenie pojawią się na parkingu w centrum Sierakowic, gdzie nastąpi uroczysta iluminacja choinki. Jednak słodki poczęstunek dotrze do dzieci we wszystkich sołectwach. Od godziny 10.00 Mikołaja będzie można spotkać w Bąckiej Hucie, Długim Krzu, Gowidlinie, Kamienicy Królewskiej, Łyśniewie, Mojuszu, Puzdrowie, Sierakowskiej Hucie, Tuchlinie i Załakowie. Od godziny 13.00 odwiedzi Sołectwa: Bukowo, Paczewo, Karczewko, Kowale, Leszczynki, Mrozy, Pałubice, Szklana, Nowa Ameryka, Smolniki, Borowy Las, Stara Huta.

XXIX Gminne Kolędowanie
Pokaz Stołu Bożonarodzeniowego w wykonaniu Kół Gospodyń Wiejskich, prezentacje zespołów kolędniczych, atrakcje dla dzieci i świąteczny poczęstunek- tak wyglądać będzie XXIX Gminne Kolędowanie, które 9 grudnia po raz kolejny odbędzie się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach. Wśród atrakcji zaplanowano zdjęcia z Mikołajem, zdobienie pierników i warsztaty tworzenia ozdób świątecznych. Tradycyjnie Koło Gospodyń Wiejskich „Marzebiónci” organizuje też konkurs na stroik bożonarodzeniowy. Tym razem mogą w nim wziąć udział wszyscy chętni, bez ograniczeń wiekowych. Tematem konkursu jest stroik w formie szopki. Preferowane jest wykonanie z materiałów naturalnych. Organizatorzy czekają prace w dniu imprezy, do godziny 15.00. 

Jarmark Bożonarodzeniowy
16 grudnia, na tydzień przed świętami swoje stoiska rozstawią Koła Gospodyń Wiejskich. Panie z Długiego Krza, Gowidlina, Paczewa oraz Kamienicy Królewskiej tym razem sprzedawać będą potrawy świąteczne. Nie zabraknie pierogów, krokietów, zupy grzybowej i pysznego grzańca. Uwaga, Panie będą również przyjmować przedświąteczne zamówienia. Tego dnia będzie można też kupić ozdoby, m.in. u twórców ludowych. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci, Mikołaja i tradycyjnej Gwiazdki. Jarmark odbędzie się na parkingu w centrum Sierakowic, w godzinach od 9.00 do 16.00.

Koncerty kolęd
Okres okołoświąteczny w gminie Sierakowice ściśle wiąże się ze śpiewaniem kolęd. Tym razem GOK zaprasza na otwarty cykl koncertów. 29 grudnia zaprezentują się seniorzy z projektu Nestor. Kilkudziesięcioosobowy chór zaprezentuje kolędy w języku kaszubskim. Koncert odbędzie się w Kościele pw. św. Marcina w Sierakowicach, tuż po wieczornej mszy świętej. Z kolei 30 grudnia swój świąteczny repertuar zaprezentuje Galicia Folk Band. Koncert odbędzie się w kościele parafialnym w Gowidlinie. Wyjątkowe muzyczne wydarzenie czeka nas też 13 stycznia, kiedy w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się koncert Pawła Nowaka i Chóru Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego- w Kościele pw. św. Marcina.

Tydzień wcześniej, 6 stycznia w repertuarze świątecznym wystąpią sekcje zrzeszone wokół Gminnego Ośrodka Kultury. Koncert, który odbędzie się o godzinie 14.00, będzie wstępem do Orszaku Trzech Króli.

Orszak Trzech Króli
Po raz czwarty, 6 stycznia w Sierakowicach organizowany będzie Orszak Trzech Króli. Mędrcy przejdą ulicą Kartuską, następnie Lęborską do ronda, w stronę Ołtarza Papieskiego. Do wspólnego kolędowania zaprasza się całe rodziny, zespoły i chóry. Przebrania mile widziane.


Źródło: Nadesłane
2018-12-04 12:00 504

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.