Piątek, 21 Lutego 2020 - Eleonory, Fortunata, Roberta

Święto teatru w Gimnazjum nr 1 w Kartuzach

Przypadające na 2016 rok 400 – lecie śmierci Wiliama Szekspira uczciło w marcu Gimnazjum nr 1 w Kartuzach, organizując XIII już Powiatowy Konkurs Teatralny „Szekspir i teatr elżbietański”.

Honorowy patronat nad imprezą objął Gdański Teatr Szekspirowski. Burmistrz Kartuz ufundował dla laureatów nagrody książkowe, a teatry Trójmiasta bilety na spektakle.

W części teoretycznej konkursu zaprezentowały się szkoły z Żukowa, Kamienicy Szlacheckiej oraz Kartuz – Gimnazjum nr 2, Katolickie Gimnazjum i Gimnazjum nr 1.
 
Uczniowie musieli się wykazać wiedzą na temat życia i twórczości dramatopisarza oraz historii teatru epoki elżbietańskiej, rozwiązując test składający się z 50 pytań. Najlepsi spośród grona uczniów biorących udział w konkursie okazali się:

- Anna Chojnacka z Gimnazjum nr 1 w Kartuzach -I miejsce,
- Monika Miłejko z Gimnazjum nr 2 w Kartuzach - II miejsce,
- Julia Makurat z Gimnazjum nr 1 w Kartuzach – III miejsce.

Ponadto wyróżniono Aleksandra Lisowskiego z Katolickiego Gimnazjum w Kartuzach, Natalię Sobisz z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Kamienicy Szlacheckiej, Izydę Zańko z Gimnazjum nr 2 w Kartuzach i Martynę Migawę z Gimnazjum nr 2 w Żukowie.

W artystycznej części konkursu zaprezentowano 4 spektakle. Poziom konkursu był bardzo wysoki, jednak najwięcej nagród otrzymał spektakl „Gdy sen jawą się staje” – grupa „Niepospolite ruszenie” – Zespół Szkół w Tuchlinie (I miejsce i nagroda za najlepszy scenariusz). II miejsce przyznano za spektakl „Romeo i żulia” – koło teatralne „Cudaki” z Publicznego Gimnazjum w Szymbarku. III miejsce zdobyła „Szekspiriada” przygotowana przez uczniów z Katolickiego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kartuzach.
 
Wyróżniono także młodych artystów - za najlepsze role nagrody otrzymali: Paweł Laskowski z Zespołu Szkół w Tuchlinie, Marta Kurszewska z Publicznego Gimnazjum w Szymbarku, Zofia Kobiela z Gimnazjum im. J. Piłsudskiego w Sierakowicach, Aleksandra Reglińska z Katolickiego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kartuzach.

Konkurs teatralny był jak co roku doskonałą okazją, by uczniowie z różnych szkół zaprezentowali aktorskie i literackie talenty, wykazali się nie tylko pomysłowością, umiejętnością współpracy w grupie, wymienili się doświadczeniami, ale również świetnie się bawili.
 
 

Notice: Failed saving metadata to metadataCache in /home/gkartuska/domains/gazetakartuska.pl/public_html/library/Zend/Db/Table/Abstract.php on line 839
Źródło: Gimnazjum nr 1 w Kartuzach
2016-04-08 09:00 1067

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/opt/alt/php70/var/lib/php/session) in Unknown on line 0