Wtorek, 26 Stycznia 2021 - Tymoteusza, Michała, Tytusa

Targowisko Miejskie powraca na historyczne miejsce

W planach na bieżący rok Gmina Kartuzy przewiduje budowę dwóch wiat handlowych przy ulicy Szkolnej, które staną na historycznym dla nich miejscu. Powstałe Targowisko Miejskie będzie dobrym rozwiązaniem zarówno dla handlowców, jak i mieszkańców Kartuz i okolic.

W ubiegłym tygodniu Gmina Kartuzy otrzymała dofinansowanie na projekt pn. Przebudowa targowiska przeznaczonego na cele promocji lokalnych produktów przy ul. Szkolnej w Kartuzach. Zadanie będzie współfinansowane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (operacja typu inwestycje w targowiska lub obiekty budowlane przeznaczone na cele promocji lokalnych produktów, w ramach poddziałania pn. Wsparcie inwestycji w tworzenie, ulepszanie i rozwijanie podstawowych lokalnych usług dla ludności wiejskiej, w tym rekreacji, kultury i po-wiązanej infrastruktury).

Mieszkańcy gminy Kartuzy w minionych latach wiele razy zwracali uwagę, że kartuskie targowisko powinno wrócić na swoje miejsce, do centrum miasta, i że nietrafioną decyzją było przeniesienie go na obrzeża Stolicy Kaszub, dokładniej zaś na ulicę Sędzickiego – powiedział Mieczysław Grzegorz Gołuński, Burmistrz Kartuz. – Trudno było się z tym nie zgodzić. Dlatego też targowisko wróci tam, gdzie było dawniej. Nie będzie już jednak skupiskiem blaszanych, często nieestetycznych budek – dodał.

Budowa nowych wiat handlowych ma na celu skuteczną promocje lokalnych produktów. Dodatkowo, uzupełnią one już istniejącą bazę handlową znajdującą się przy ulicy Dworcowej oraz przyczynią się do wzrostu sprzedaży produktów rolno-spożywczych, pochodzących z lokalnych gospodarstw ekologicznych. W nowo powstałym targowisku planowane są podziały na strefy. Znajdą się tam miejsca do sprzedaży produktów ekologicznych wraz z oznakowaniem ,,Mój Rynek". Taki system ma za zadanie przyciągnąć nie tylko mieszkańców Gminy Kartuzy, ale również osoby z zewnątrz.

Targowisko powinno zostać uruchomione najpóźniej w listopadzie 2018 roku.Źródło: UM Kartuzy
2018-01-16 10:30 805

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.