Sobota, 17 Marca 2018 - Patryka, Zbigniewa, Gertrudy

Termomodernizacja kartuskiego szpitala już w tym roku!

16 lutego Powiat Kartuski podpisał umowę z Wykonawcą prac w ramach realizacji projektu pn.„Kompleksowa termomodernizacja Powiatowego Centrum Zdrowia w Kartuzach” oraz na budowę zintegrowanego i kompleksowego Powiatowego Inteligentnego Centrum Edukacyjnego przy ZST w Kartuzach.

Wykonawcą zadań została firma ELWOZ, która jako jedyna złożyła swoją ofertę podczas trzeciego już przetargu.


W planach termomodernizacji szpitala przewiduje się wykonanie kompleksowej termomodernizacji trzech istniejących budynków Powiatowego Centrum Zdrowia : budynku głównego A, budynku B (oddział chorób wewnętrznych i zaplecze administracyjno – techniczne) oraz budynku apteki (aktualnie wykorzystywanej jako apteka przyszpitalna z funkcją zaplecza gospodarczego i magazynu)

W ramach prac budowlanych zaplanowano:
1) ocieplenie ścian zewnętrznych i stropodachów oraz z częściową wymianę stolarki okiennej i drzwiowej wszystkich budynków,
2) przebudowę i montaż baterii fotowoltaicznych na dachu budynku A i B
3) przebudowę budynku A polegającą na:
- likwidacji balkonów i tarasu
- wymianie dźwigu osobowego
- montażu central klimatyzacyjnych
- montażu pompy ciepła i wentylacji mechanicznej
- budowie nowej stacji transformatorowej
- przebudowie istniejących linii kablowych

Okres realizacji projektu przewidziany jest od października do 30.11.2018 roku.

Wartość całkowita przedsięwzięcia po rozstrzygnięciu przetargu to kwota 6 593 956,09 zł.
Wydatki kwalifikowalne projektu obejmują wartość 4 157 068,56 zł, zaś dofinansowanie
3 533 508,27 zł tj. 85 % wydatków kwalifikowalnych.

Jeśli chodzi o budowę Centrum Edukacyjnego przy ZST w Kartuzach to jego wykonawcą również została firma ELWOZ z ceną 1 906 015,26zł brutto.

Celem tej inwestycji jest dostosowanie istniejących budynków na potrzeby nowych pracowni dydaktycznych, w tym: pracowni tynkarsko-murarskiej, symulatora inteligentnego domu pasywnego i pracowni elektrycznej.

Planowana inwestycja polega na wykonaniu remontu i przebudowy wewnątrz i na zewnątrz budynków połączonego z dociepleniem ścian zewnętrznych i dachu.

W sali szkoleniowej symulatora inteligentnego domu pasywnego powstaną stanowiska komputerowe z oprogramowaniem wizualno- sterującym i symulacyjnym.

Do celów edukacyjnych zamontowany zostanie cyfrowy system sterowania i symulacji pracy instalacji odnawialnych źródeł energii w postaci akumulatorowej instalacji fotowoltaicznej zamontowanej na dachu budynku z inwerterami i systemem monitorowania.

Z założenia inwestycja ma podnieść poziom nauczania w ramach zawodów objętych projektem dla branż kluczowych: Budownictwo, Energetyka i Ekoenergetyka.

Planowany termin realizacji- od 30 kwietnia (I etap) do 30 listopada (II etap) 2018 roku.
Źródło: Nadesłane
2018-02-20 09:00 202

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.