Sobota, 16 Lutego 2019 - Danuty, Julianny, Daniela

Triathlon w kaszubskim klimacie - Garmin Iron Triathlon Stężyca 2018!

W nadchodzącym sezonie triathloniści startujący w Garmin Iron Triathlon, będą mieli okazję już po raz czwarty rywalizować w pięknych, kaszubskich okolicznościach przyrody. Podczas tegorocznej edycji cyklu triathloniści zagoszczą w Stężycy, by ściągać się na doskonale przygotowanej trasie i poczuć specyficzny klimat, jaki oferuje malownicza Szwajcaria Kaszubska. Dla rywalizujących na dystansie 1/4 IM organizatorzy przygotowali pulę nagród wynoszącą 20.000 zł!

Stężycę charakteryzują przede wszystkim piękno krajobrazu i doskonała lokalizacja, ponieważ oddalona jest jedynie godzinę drogi od Gdańska! Jednak dobry dojazd to nie wszystko. Organizatorzy cyklu dbają przede wszystkim o to, aby same zawody były jak najbardziej atrakcyjne dla zawodników i kibiców.

Podczas pierwszego lipcowego weekendu Kaszuby będą oblegane przez triathlonistów i ich rodziny oraz kibiców chcących śledzić zaciętą sportową rywalizację. Jednak o wyjątkowości tego miejsca decydują nie tylko sportowe zmagania, ale również regionalne atrakcje. Wszystkim, którzy 1 lipca przybędą do Stężycy organizatorzy zagwarantują znakomitą zabawę w lokalnym klimacie. Zawodnikom podczas poszczególnych etapów przygrywać będzie kilkanaście kaszubskich kapel. W każdym zakątku zawodów znajdować się będą doskonali muzycy w kaszubskich strojach, którzy prezentować będą skarby muzyki tego regionu. W ramach specjalnie przygotowanej strefy EXPO swe wyroby prezentować będą Koła Gospodyń Wiejskich z terenów całej gminy Stężyca oraz artyści ludowi. Podczas zawodów Garmin Iron Triathlon w sercu Kaszub nie może również zabraknąć akcentów tradycyjnej kaszubskiej kuchni. Dzień przed zawodami, w sobotę 30 czerwca, zawodnicy będą mieli okazję skosztowania lokalnych specjałów podczas niepowtarzalnego, kaszubskiego Pasta Party. W dniu zawodów w ramach posiłku regeneracyjnego zawodnicy również zasmakują w kaszubskich potrawach!

Z myślą o komforcie startujących w ramach poszczególnych etapów tegorocznego cyklu, na trasach zostały wprowadzone modyfikacje i udogodnienia mające na celu zapewnienie maksymalnego komfortu triathlonistom. Zmiany zostały wprowadzone również na trasie edycji w Stężycy.

W ramach Garmin Iron Triathlon Stężyca 2018 zwodnicy rywalizować będą na dwóch dystansach: 1/8 IM, czyli 0,475 km pływania, 22,5 km jazdy na rowerze i 5,275 km biegu oraz na 1/4 IM, gdzie do pokonania jest 0,95 km pływania, 45 km jazdy na rowerze i 10,55 km biegu.

Etap pływacki odbędzie się w Jeziorze Raduńskim, następnie zawodnicy pokonają dobieg do T1. Pierwszą zmianą jest skrócenie dobiegu do strefy zmian. Podczas tegorocznych zawodów strefa zmian usytuowana będzie na stadionie, co sprawi, że odległość do niej będzie krótsza o 200 m niż w latach ubiegłych. Następnie triathloniści będą mieli do pokonania szybką trasę kolarską z bardzo dobrą nawierzchnią, która przebiegać będzie między innymi przez słynną Bramę Kaszubską.

Najważniejsza zmiana dotyczy jednak etapu biegowego. Pętla biegowa zostanie wydłużona do 5,275 km co spowoduje, że zawodnicy rywalizujący na dystansie 1/8 IM będą mieli do pokonania wyłącznie jedną pętlę, a na dystansie 1/4 IM dwie pętle. W wyniku tej modyfikacji triathloniści pokonają zdecydowanie mniej zakrętów, niż podczas poprzednich edycji, a większość etapu biegowego zostanie poprowadzona po asfalcie. Ponad kilometr trasy będzie poprowadzony urokliwą leśną ścieżką biegnącą wzdłuż Jeziora Raduńskiego, co z pewnością doda uroku rywalizacji w Stężycy.

Na zawodników rywalizujących podczas Garmin Iron Triathlon Stężyca 2018 czekają również niezwykle atrakcyjne nagrody. Dla kobiet i mężczyzn rywalizujących na dystansie 1/4 IM w kategorii OPEN organizatorzy przygotowali pulę nagród wynoszącą 20.000 zł! Zwycięzcy otrzymają 5.000 zł. Na zawodników, którzy ukończą zawody na 2 miejscu będzie czekała nagroda w wysokości 3.000 zł, a tym na najniższym stopniu podium przypadnie kwota 2.000,00 zł.

Zapisy na zawody w Stężycy i na całą przyszłoroczną edycję cyklu Garmin Iron Triathlon cały czas trwają. Aby zapisać się na zawody wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na oficjalnej stronie cyklu: www.irontriathlon.pl. Więcej informacji znajdziecie na profilu Garmin Iron Triathlon na portalu Facebook www.facebook.com/irontriathlon/.
Źródło: Nadesłane
2018-01-30 08:00 670

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.