Poniedziałek, 12 Kwietnia 2021 - Juliusza, Luboslawa, Zenona

Trzecioligowcy grali sparingowo

W sobotę, w kolejnych grach kontrolnych, zaprezentowali się piłkarze z naszego powiatu. Zdecydowanie w najlepszych humorach byli zawodnicy z Kartuz, którzy na własnym terenie, pokonali Wieżycę Pelplin aż 6:1.
Dla podopiecznych Aleksandra Cybulskiego był to już drugi sparing wygrany w tym roku. Tydzień temu Cartusia, po bramce Ryszarda Dawidowskiego, pokonała Gryfa Wejherowo. Tym razem, wyższość zespołu z Kartuz musiało uznać czwartoligowe Centrum Wieżyca. Wynik już w 3. minucie spotkania otworzył Adam Skierkowski, a już sześć minut później, prowadzenie miejscowych podwyższył Marcin Adamkiewicz. Kolejne dwa gole dołożyli piłkarze, którzy znajdują się na testach. Kwadrans przed końcem, trafieniem wyjątkowej urody popisał się Rafał Bujnowski. - Niczym Diego Maradona, po przejęciu piłki w środkowej części boiska, popędził z nią w kierunku bramki przeciwnika, mijając po drodze kolejnych rywali, a na samym końcu w sytuacji sam na sam "położył" bramkarza i z bliskiej odległości wpakował piłkę do pustej bramki - czytamy na oficjalnej stronie internetowej klubu. W 83. minucie gola honorowego zdobyli goście, ale i tak ostatnie słowo należało do Cartusii. Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry, z drugiego trafienia w okresie przygotowawczym, mógł cieszyć się Ryszard Dawidowski. Kolejny sparing, po raz pierwszy na wyjeździe, kartuzianie rozegrają w następną sobotę z Concordią Elbląg.

*****

Prawdziwą lekcję futbolu odebrali wczoraj piłkarze KS Chwaszczyno. Trzecioligowcy ulegli, na Narodowym Stadionie Rugby, Arce Gdynia 0:4, tracąc trzy bramki już w pierwszej połowie meczu. Wicelider pierwszej ligi prowadzenie objął, zaledwie, trzysta sekund po pierwszym gwizdku sędziego. Dogodnej okazji nie zmarnował Paweł Abbott, którego dokładnym podaniem obsłużył Rafał Siemiaszko. Ten ostatni, do asysty, szybko dorzucił dwa gole i po pół godzinie meczu, było już 3:0 dla miejscowych. Wynik spotkania, na kwadrans przed końcem, ustalił  Fin - Patrick Lomski.

*****

Z kolei lider trzeciej ligi "bałtyckiej" z Przodkowa, na oblodzonym boisku Centrum Sportu Akademickiego w Gdańsku, zremisował 1:1 z Kaszubią Kościerzyna.
2016-01-24 11:00 1309