Wtorek, 23 Października 2018 - Marleny, Seweryna, Igi

Turniej Piłki Nożnej Halowej SOMONINO CUP

Dnia 16.12.2017 r. na hali sportowej w Somoninie odbył się turniej piłki nożnej halowej zorganizowany dla drużyn juniorskich rocznika 2003 i młodszych przy współpracy Szkoły Podstawowej w Somoninie, GPRU w Sławkach oraz Klubu Sportowego „Amator” Kiełpino. Był to już dziewiąty turniej z cyklu SOMONINO CUP.

W Turnieju udział wzięło 12 drużyn z różnych zakątków województwa pomorskiego podzielonych na trzy grupy. W grupie A wygrała zdecydowanie Radunia Stężyca (komplet 9 pkt) przed Amigo Przyjaźń (6 pkt) oraz GKS Żukowo (3 pkt).

Wszystkie te ekipy zapewniły sobie awans do ćwierćfinału, natomiast czwarty Amator Kiełpino rywalizował o miejsce dziewiąte. W grupie B zdecydowanie najlepsze okazało się FC Gowidlino (7 pkt). O drugie miejsce trwała zacięta rywalizacja pomiędzy pozostałymi drużynami i ostatecznie tę lokatę zajęła Radunia II Stężyca (4 pkt). Obie te drużyny awansowały do ¼ finału. Trzeci Portowiec Gdańsk i czwarte Gimnazjum Somonino (oba po 3 pkt) zagrały o miejsca 9-12. Grupa C była najbardziej wyrównana. Ostatecznie najlepszy okazał się Gryf Słupsk, wyprzedzając Raku Team (oba po 5 pkt). Obok tych drużyn awans do ćwierćfinału uzyskało FC 2004 Gowidlino (3 pkt). Czwarta GKS Morena Gdańsk (2 pkt) zagrała o dalsze miejsca.

Faza pucharowa turnieju rozpoczęła się od meczów o miejsca 9-12, które zakończyły się identycznymi wynikami 2:0 i w których Portowiec Gdańsk pokonał Amatora Kiełpino, natomiast GKS Morena Gdańsk z Gimnazjum Somonino.

Kolejnym etapem były mecze ¼ finału, które były bardzo wyrównane. W pierwszym meczu Amigo Przyjaźń, wygrał 1:0 z Radunią II Stężyca. W kolejnym nie padły już żadne bramki i potrzebna była seria rzutów karnych, w których Gryf Słupsk wygrał z GKS Żukowo 3:2. Następnie bardzo duży opór faworyzowanej Radunii Stężyca, postawili młodsi zawodnicy FC 2004 Gowidlino, przegrywając zaledwie 1:2. W ostatnim spotkaniu najpewniejsze zwycięstwo odniosło FC Gowidlino, pokonując Raku Team 2:0.

Kolejne spotkania odbywały się o najniższe pozycje. Miejsce jedenaste zajęło Gimnazjum Somonino, pokonując Amatora Kiełpino 2:1. Miejsce dziewiąte Portowiec, który w derbach Gdańska pokonał GKS Morenę 3:1.

Mecze półfinałowe rozpoczęły się od walki o miejsca 5-8. Ciekawe widowisko stworzyły drużyny Radunii II Stężyca i GKS Żukowo, mimo że nie padły żadne bramki. W rzutach karnych lepsi okazali się młodzi zawodnicy ze Stężycy, wygrywając 3:2. W drugim spotkaniu rewanż za porażkę z „pierwszą” drużyną wzięła ekipa Raku Team, pokonując pewnie 3:0 FC 2004 Gowidlino. Mecze decydujące o awansie do finału przyniosły spodziewane, ogromne emocje. W pierwszym bardzo zaciętym meczu Gryf Słupsk pokonał 1:0 Amigo Przyjaźń. W drugim derbowym półfinale powiatu kartuskiego padł remis 1:1 i po bardzo zaciętych rzutach karnych FC Gowidlino wygrało z Radunią Stężyca 5:4.

Ostatnią fazą turnieju były mecze o poszczególne miejsca. W meczu o miejsce siódme padł remis 1:1 i w serii rzutów karnych GKS Żukowo wygrało z FC 2004 Gowidlino 3:2. Miejsce piąte zajęła Radunia II Stężyca, która po bezbramkowym remisie wygrała w rzutach karnych z Raku Team 3:2. Mecz o najniższy stopień podium znów przyniósł sporo sportowych emocji, gdyż padło sporo bramek i Radunia Stężyca pokonała Amigo Przyjaźń 4:2. W finale nie padły żaden bramki i największe emocje rozpoczęły się dopiero po ostatniej syrenie. Do wyłonienia zwycięzcy turnieju potrzebne były rzuty karne, które pewniej wykonywali zawodnicy Gryfa Słupsk, pokonując 4:3 FC Gowidlino.

Składy medalistów:

1. Gryf Słupsk – Paweł Ostrowski, Kacper Barański, Miłosz Gwóźdź (1), jacek Grzebielichowski (1), Kacper Grabarczyk, Patryk Wólczyński, Michał Tołek, Jakub Olszewski (1), Adam Świdroń

2. FC Gowidlino – Damian Cybulla, Kacper Bir, Kacper Sildatk (1), Krzysztof Różnicki (3), Filip Gilmajster, Michał Koszałka (1), Michał Dawidowski, Krystian Michalak (1), mikołaj Zengerski (1), Maciej Polejowski

3. Radunia Stężyca – Mateusz Juński (4), Błażej Kulwikowski, Igor Grzymkowski (7), Igor Pawłowski, Oskar Cylka (1), Kacper Tempski (1), Tomasz Jeszka, Nikodem Cybula, Bartosz Licbarski

Ostateczna kolejność:

 1. Gryf Słupsk

 2. FC Gowidlino

 3. Radunia Stężyca

 4. Amigo Przyjaźń

 5. Radunia II Stężyca

 6. Raku Team

 7. GKS Żukowo

 8. FC 2004 Gowidlino

 9. Portowiec Gdańsk

 10. GKS Morena Gdańsk

 11. Gimnazjum Somonino

 12. Amator Kiełpino

Wyróżnienia indywidualne:

- król strzelców: Igor Grzymkowski (Radunia Stężyca)

- najlepszy bramkarz: Paweł Ostrowski (Gryf Słupsk)

- najwszechstronniejszy zawodnik: Krzysztof Różnicki (FC Gowidlino)


 

Źródło: nadesłane/ Mariusz Lamk
2017-12-22 09:27 625

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.