Poniedziałek, 12 Kwietnia 2021 - Juliusza, Luboslawa, Zenona

Turniej Piłki Nożnej Halowej w Kiełpinie rocznika 1999

5 lutego na hali sportowej w Kiełpinie odbył się turniej piłki nożnej halowej zorganizowany dla drużyn juniorskich rocznika 1999 i młodszych przy współpracy Zespołu Szkół w Kiełpinie oraz Amatora Kiełpino. Był to siódmy turniej z cyklu Kiełpino Cup.

Udział wzięło 9 drużyn z całego województwa pomorskiego podzielonych na trzy grupy Grupę A zdecydowanie wygrała drużyna Domaros Somonino (9 pkt) wyprzedzając Dream Team Kartuzy (6 pkt). Zespoły te awansowały do ćwierćfinałów, zaś trzeci Amator Kiełpino (3 pkt) musiał walczyć w barażu. W grupie tej w niepełnym składzie pojawiła się ekipa Red Wolves Chmielno i nie mogła uczestniczyć w grze. Grupę B z kompletem 9 pkt i bez straty bramki wygrał Dormar Meble Żukowo wyprzedzając Amator 2000 Kiełpino (6 pkt) oraz GKS Morenę Gdańsk (3 pkt). Wszystkie te drużyny uzyskały awans do ćwierć finału, zaś czwarty FC Skrzeszewo (0 pkt) zagrał mecz barażowy. W grupie C nie dotarły z powodów logistycznych Portowiec Gdańsk oraz Potok Pszczółki tak więc odbył się zaledwie jeden mecz o pierwsze miejsce w grupie, w którym Benfica Żukowo pokonała Futsal Team Kotwica 1:0.

Faza pucharowa turnieju rozpoczęła się od meczu barażowego o prawo gry w ćwierćfinale. Mecz ten zdecydowanie wygrała drużyna Amator Kiełpino pokonując aż 4:0 FC Skrzeszewo. Tym samym drużyna z Kiełpina awansowała do ćwierćfinału, zaś zawodnicy ze Skrzeszewa zajęli dziewiąte miejsce w turnieju.

Kolejnym etapem były mecze ćwierćfinałowe. W pierwszym spotkaniu Dream Team Kartuzy pokonał Amatora 2000 Kiełpino 3:1. Drugie spotkanie było najbardziej wyrównane na tym etapie rozgrywek i zakończyło się bezbramkowym remisem. O zwycięstwie więc decydowały rzuty karne, które lepiej wykonywali zawodnicy Amatora Kiełpino niespodziewanie pokonując Benficę Żukowo. Dwa ostatnie mecze zakończyły się wynikami 1:0, a zwycięstwa nie bez trudu odnosili faworyci. Wpierw Domaros Somonino pokonał GKS Morenę Gdańsk, a następnie Dormar Meble Żukowo okazał się lepszy od Futsal Team Kotwica. Zwycięzcy tych meczów awansowali do półfinałów, a pokonanym pozostała walka o miejsca 5-8.

Kolejne spotkania odbywały się o miejsca 5-8. W pierwszym spotkaniu padł bezbramkowy remis, a serię rzutów karnych wygrała Benfica Żukowo pokonując Amatora 2000 Kiełpino 4:3. W drugim meczu doczekaliśmy się rozstrzygnięcia w regulaminowym czasie gry, a jedyną bramkę strzelił zawodnik ekipy Futsal Team Kotwica, którzy tym samym pokonali GKS Morenę Gdańsk.

Wreszcie przyszedł czas na mecze półfinałowe, które były bardzo wyrównane. Pierwszy z nich pomiędzy Amatorem Kiełpino i Dream Team Kartuzy był najciekawszym spotkaniem do tej pory rozegranym. Mimo wielu okazji z obu stron nie padły żadne bramki, a serie rzutów karnych lepiej wykonywali zawodnicy Dream Team Kartuzy pokonując Amatora Kiełpino 2:1. W drugim meczu uważanym przez wielu za przedwczesny finał po zaciętej grze Dormar Meble Żukowo pokonał Domarosa Somonino 1:0.

Ostatnią fazą turnieju były mecze o poszczególne miejsca. W meczu o miejsce siódme Amator 2000 Kiełpino podobnie jak w fazie grupowej był wyraźnie lepszy od GKS Moreny Gdańsk wygrywając 3:1. Spotkanie o miejsce piąte również było powtórką z grupy i ponownie minimalnie lepsi byli zawodnicy Benfiki Żukowo pokonując 2:1 Futsal Team Kotwica. Na najniższym stopniu podium stanął Domaros Somonino wygrywając z Amatorem Kiełpino 3:1. Finał był jednostronnym popisem gry Dormaru Meble Żukowo, który rozgromił aż 5:0 Dream Team Kartuzy.

Składy medalistów:
1. Dormar Meble Żukowo – Paweł Ulenberg, Patryk Młyński, Jakub Leszkiewicz (10), Michał Kuligowski (3), Błażej Janka, Kacper Paninski (5)
2. Dream Team Kartuzy – Adam Duda (3), Jak Duda (1), Patryk Peta, Sebastian Wroński (1), Michał Cylke, Robert Głowiński, Kamil Drewniak (1), Olaf Necel
3. Domaros Somonino – Mateusz Mering, Jakub Domaros (1), Paweł Piór , Nikodem Czaja (5), Oskar Menard (3), Mikołaj Wunsz, Mariusz Richert, Maciej Richert

Ostateczna kolejność:
1. Dormar Meble Żukowo
2. Dream Team Kartuzy
3. Domaros Somonino
4. Amator Kiełpino
5. Benfica Żukowo
6. Futsal Team Kotwica
7. Amator 2000 Kiełpino
8. GKS Morena Gdańsk
9. FC Skrzeszewo

Wyróżnienia indywidualne:
- król strzelców: Jakub Leszkiewicz (Dormar Meble Żukowo)
- najlepszy bramkarz : Patryk Młyński (Dormar Meble Żukowo)
- najwszechstronniejszy zawodnik: Nikodem Czaja (Domaros Somonino)

 

2017-02-14 12:00 1339

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.