Środa, 24 Kwietnia 2019 - Horacego, Feliksa, Grzegorza

Turniej Piłki Nożnej Halowej w Somoninie- rocznik 2003

10 lutego na hali sportowej w Somoninie odbył się turniej piłki nożnej halowej zorganizowany dla drużyn juniorskich rocznika 2003 i młodszych przy współpracy Szkoły Podstawowej w Somoninie, GPRU w Sławkach oraz Klubu Sportowego „Amator” Kiełpino. Był to już siedemnasty turniej z cyklu SOMONINO CUP.

Udział wzięło 11 drużyn z całego województwa pomorskiego podzielonych na trzy grupy.

W grupie A pierwsze miejsce zajęło FC Gowidlino (7 pkt bez straconej bramki) przed Szarganem Somonino (5 pkt) i GKS Żukowo (4 pkt). Wszystkie te drużyny awansowały do ćwierćfinału, zaś czwartemu Amatorowi II Kiełpino (0 pkt) pozostała rywalizacja o dalsze miejsca.

W grupie B trwała zaciekła rywalizacja o zwycięstwo pomiędzy Amatorem Kiełpino i Osiczanką Osice (obie po 7). Ostatecznie lepszym bilansem bramek wygrał Amator i obie drużyny uzyskały awans do ¼ finału.

Trzecia Kaszubia Kościerzyna (3 pkt) uzyskała prawo gry w meczu barażowym o ćwierćfinał, zaś czwarte FC Przodkowo (0 pkt) zagrał o miejsca 9-11.
W grupie C zagrały trzy drużyny. Pierwsze miejsce zajął Gryf Słupsk (4 pkt) przed GKS Moreną Gdańsk (2 pkt) i tym samym obie ekipy awansowały do ¼ finału. Prawo gry w barażu uzyskało najmłodsze w stawce FC 2004 Gowidlino (1 pkt).

Po zakończeniu fazy grupowej najpierw odbył się mecz barażowy o ćwierćfinał, w którym po zaciętej walce Kaszubia Kościerzyna po bezbramkowym remisie wygrała w rzutach karnych 3:1 z FC 2004 Gowidlino. Następnie odbyły się mecze o miejsca 9-11 rozgrywane również systemem każdy z każdym. Miejsce dziewiąte zajęło FC 2004 Gowidlino dzięki zwycięstwom 1:0 z FC Przodkowo oraz 3:0 z Amatorem II Kiełpino. O miejscu dziesiątym decydował zaś wygrany przez FC Przodkowo 2:1 mecz z Amatorem II Kiełpino.

Faza pucharowa rozpoczęła się od meczów ćwierćfinałowych, w których padło sporo bramek. Pierwsze spotkanie przyniosło najwięcej emocji, w którym Osiczanka Osice zremisowała z Szarganem Somonino 2:2, by wygrać dopiero w rzutach karnych 3:2.
W drugim meczu doszło do największej niespodzianki, gdyż zwycięzca grupy C Gryf Słupsk przegrał z trzecim w swojej grupie GKS Żukowo 0:1.
W kolejnych dwóch meczach wygrywali faworyci, czyli zwycięzcy swoich grup. FC Gowidlino pokonało Kaszubię Kościerzyna 3:0, zaś Amator Kiełpino 2:0 z GKS Morena Gdańsk 2:0.
Następnie odbyły się mecze o miejsca 5-8. W pierwszym meczu Gryf Słupsk pokonał Szargana Somonino 2:0, zaś GKS Morena Gdańsk po remisie 2:2 wygrała w rzutach karnych 3:2 z Kaszubią Kościerzyna. Mecze półfinałowe przyniosły sporo emocji. Wprawdzie w pierwszym Osiczanka Osice wygrała z GKS Żukowo, ale w drugim nie padły żadne bramki mimo wielu sytuacji bramkowym i by wyłonić finalistę musiały odbyć się rzuty karne, w których Amator Kiełpino pokonał FC Gowidlino 4:3.
Ostatnią fazą turnieju były mecze o poszczególne miejsca. Pierwsze dwa mecze zakończyły się wynikami 1:0 i miejsce siódme zajęła Kaszubia Kościerzyna pokonując Szargan Somonino, zaś piąte GKS Morena Gdańsk po zwycięstwie nad Gryfem Słupsk. Mecz o najniższy stopień podium wygrali zdecydowanie zawodnicy FC Gowidlino pokonując GKS Żukowo 4:0. Mecz był rewanżem za mecz grupowy, w którym nie padły żadne bramki i długo zanosiło się na taki sam wynik w meczu finałowym i dopiero na niecałą minutę przed końcem meczu bramkę zdobył król strzelców turnieju DominikTłuścik. 


Składy medalistów:
1. Osiczanka Osice – Karol Kamiński, Mateusz Sasnal, Oliwier Gara (1), Dominik Tłuścik (5), Dawid Kogut, Maciej Kopeć, Stanisław Pawlak, Piotr Robaczewski, Patryk Urbański (1)
2. Amator Kiełpino – Przemysław Sarach (1), Wiktor Zatyka, Igor Grzymkowski (3), Filip Skierka (3), Cezary Tryba, Michał Kotłowski
3. FC Gowidlino – Damian Cybulla, Kacper Bir (1), Kacper Sildatk (1), Krzysztof Różnicki (3), Filip Gilmajster (1), Michał Koszałka, Michał Dawidowski (1), Krystian Michalak (2), Mikołaj Zengerski (4), Dominik Konkel (3), Marcin ŁabuńskiSkłady medalistów:

Wyróżnienia indywidualne:
- król strzelców:
Dominik Tłuścik (Osiczanka Osice)
- najlepszy bramkarz :
Damian Cybulla (FC Gowidlino)
- najwszechstronniejszy zawodnik:
Przemysław Sarach (Amator Kiełpino)

Źródło: Nadesłane
2018-02-16 10:00 768

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.