Wtorek, 21 Stycznia 2020 - Agnieszki, Jaros?awa

Turniej Somonino Cup 2011. Zdecydowane zwycięstwo Dragona Bojano

10 listopada na hali w Somoninie odbył się turniej piłki nożnej halowej zorganizowany dla drużyn juniorskich rocznika 2011 i młodszych, przy współpracy Szkoły Podstawowej w Somoninie, GPRU w Sławkach oraz Klubu Sportowego „Amator” Kiełpino. Był to trzeci turniej z cyklu SOMONINO CUP.

Udział w turnieju wzięło 11 drużyn z całego województwa pomorskiego oraz jedna z warmińsko-mazurskiego, podzielone w pierwszej fazie turnieju na trzy grupy.
Grupa A była bardzo wyrównana i o zwycięstwo walczyły trzy drużyny. Ostatecznie grupę wygrała Olimpia Osowa przed AP Marko Gol Gdańsk (oba zespoły po 5 pkt) oraz Cartusią 1923 Kartuzy (4 pkt). Wszystkie te drużyny awansowały do ćwierćfinału, zaś czwarty Amator Kiełpino (1 pkt) zagrał o miejsce dziewiąte.

W grupie B prym wiodła drużyna SI Arka Gdynia A (komplet 9 pkt i bez straconego gola). O drugie miejsce do samego końca rywalizowały aż trzy drużyny, które zdobyły po 3 pkt i ostatecznie dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu awans do ¼ finału uzyskały zespoły AP Marko Gol II Gdańsk i Osiczanki Osice, zaś czwarte KS Chwaszczyno zagrało o dalsze miejsca.

Grupę C również zdominowała jedna drużyna, a mianowicie Dragon Bojano zdobywając komplet 9 pkt i nie tracąc bramki. Drugie miejsce zajął AP Piekarczyk Elbląg (6 pkt) i również awansował do ćwierćfinału. Natomiast trzecia SI Arka Gdynia B oraz czwarty KP Starogard Gdański (po 1 pkt) zagrali o miejsca 9-12.

Faza pucharowa rozpoczęła się od meczów od miejsca 9-12. Oba spotkania były bardzo wyrównane. Początkowo KP Starogard Gdański pokonał 1:0 SI Arkę Gdynia B, zaś w meczu pomiędzy KS Chwaszczyno i Amatorem Kiełpino nie padły żadne bramki i o zwycięstwie decydowały rzuty karne, które lepiej wykonywali młodzi zawodnicy z Chwaszczyna wygrywając 1:0.

Następnie odbyły się mecze ćwierćfinałowe. W pierwszym spotkaniu doszło do bratobójczej walki dwóch drużyn AP Marko Gol Gdańsk. W meczu nie padły żadne bramki i do wyłonienia pierwszego półfinalisty potrzebne były rzuty karne, które dość niespodziewanie lepiej wykonywali zawodnicy „dwójki” wygrywając 1:0. W pozostałych meczach dość wyraźnie wygrywali faworyci, a mianowicie zwycięzcy poszczególnych grup. Wpierw Dragon Bojano pokonał Cartusię 1923 Kartuzy 3:0, potem Olimpia Osowa rozbiła Osiczankę Osice 4:0 i w ostatnim meczu SI Arka Gdynia A wygrała z AP Piekarczyk Elbląg 2:0.

Następnie odbyły się mecze o dalsze miejsca. Miejsce jedenaste zajął Amator Kiełpino pokonując 3:1 SI Arkę Gdynia B. Mecz o miejsce dziewiąte wygrywał KP Starogard Gdański w stosunku 2:0 z KS Chwaszczyno.

Mecze półfinałowe rozpoczęły się od walki o miejsca 5-8. Oba były bardzo zacięte i kończyły się remisami 1:1, tak więc rozegrano rzuty karne. W pierwszym konkursie Cartusia 1923 Kartuzy pokonała 3:1 AP Marko Gol Gdańsk rewanżując się za porażkę w fazie grupowej. W drugim pojedynku AP Piekarczyk Elbląg 2:0 wygrał z Osiczanką Osice. Mecze decydujące o awansie do finału stały na bardzo dobrym poziomie. Wpierw idący jak burza przez turniej Dragon Bojano rozbił 4:0 kolejnego przeciwnika, tym razem AP Marko Gol II Gdańsk. Drugi półfinał był najciekawszych i najbardziej zaciętym meczem turnieju. Po bardzo ciekawym spotkaniu Olimpia Osowa pokonała SI Arkę Gdynia A 1:0.

Ostatnią fazą turnieju były mecze o poszczególne miejsca. Miejsce siódme zajął AP Marko-Gol Gdańsk pokonując Osiczankę Osice 1:0. W meczu o miejsce piąte Cartusia 1923 Kartuzy pokonała AP Piekarczyk Elbląg 3:0. Na najniższym stopniu podium stanęła SI Arka Gdynia B pewnie pokonując AP Marko Gol Gdańsk 2:0. Mecz finałowy zakończył się jeszcze wyraźniejszym tryumfem, w którym Dragon Bojano wygrał z Olimpią Osowa 3:0.

Składy medalistów:
1. Dragon Bojano – Maksymilian Sudnik (11), Maksym Pysz (3), Filip Potrykus, Łukasz Krawczak (10), Tomasz Bujko (2), Ignacy Krawczyk, Marika Smolarek (2), Mateusz Zadura
2. Olimpia Osowa – Iwo Lejk (5), Jan Brzeziński (1), Jan Domalewski, Nikodem Glonek (1), Max Raćkowski (2)
3. SI Arka Gdynia A – Nikodem Wolff (1), Oskar Strzelecki (1), Ksawery Kowalski, Natan Maśliński (2), Dawid Labuda (1), Jakub Goliński (2), Konrad Pilch (1), Maksymilian Wicka (2)

Ostateczna kolejność:
1. Dragon Bojano
2. Olimpia Osowa
3. SI Arka Gdynia A
4. AP Marko-Gol II Gdańsk
5. Cartusia 1923 Kartuzy
6. AP Piekarczyk Elbląg
7. AP Marko-Gol Gdańsk
8. Osiczanka Osice
9. KP Starogard Gdański
10. KS Chwaszczyno
11. Amator Kiełpino
12. SI Arka Gdynia B

Wyróżnienia indywidualne:
- król strzelców: Maksymilian Sudnik (Dragon Bojano)
- najlepszy bramkarz : Filip Potrykus (Dragon Bojano)
- najwszechstronniejszy zawodnik: Iwo Lejk (Olimpia Osowa)
Źródło: Nadesłane
2018-11-15 11:00 878

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.