Sobota, 19 Września 2020 - Januarego, Konstancji, Teodora

Turniej tenisa ziemnego Orlik Open III 2016

Zakończył się turniej tenisa ziemnego mężczyzn oraz kobiet na kortach tartanowych Orlik Open III 2016.

W meczu finałowym mężczyzn spotkali się Marcel Puchalski z Kartuz oraz Janusz Chmurzyński z Klukowej Huty. Mecz przyniósł sporo emocji, co wskazywało że zawodnicy znaleźli się nieprzypadkowo w finale. Pierwszy set gładko wygrał Chmurzyński 6:1 w drugim Puchalski po zaciętej walce wygrał 6:4 w trzecim secie obserwowaliśmy bardzo długie i wyczerpujące wymiany, zaskakujące odbicia i odbiory, z których lepiej wychodził Chmurzyński.

Ostatecznie turniej po raz drugi z rzędu wygrał Janusz Chmurzyński 6:1, 4:6, 6:2. Trzecie miejsce zdobył Michał Woźniak, pokonując Wojciecha Formelę 6:3, 7:5. Panowie walczyli o nagrody finansowe ufundowane przez KS BAT Sierakowice. - W tym roku wygrana przyszła mi bardzo ciężko -mówił po turnieju Janusz Chmurzyński. - Przeciwnik postawił trudne warunki ale udało się i jestem zadowolony - dodał zwycięzca.

Zakończył się także turniej tenisa ziemnego Orlik Open III kobiet. W turnieju tym najlepszą zawodniczką była Paula Klein, drugą - zeszłoroczna mistrzyni Justyna Wnuk-Lipińska, a trzecie miejsce zajęła Anna Marszałkowska.

Była to już III edycja turnieju rozgrywanego na kortach tartanowych w gminie Sierakowice. Od lipca do końca sierpnia mogliśmy obserwować zmagania panów na kortach oraz śledzić wyniki na stronach internetowych prowadzonych przez Krzysztofa Leszczyńskiego. Koordynatorami turnieju byli Łukasz Jakubek oraz koordynator d/s sportu w Gminie Sierakowice Marian Wnuk-Lipiński.
Źródło: Nadesłane: Marian Wnuk, oprac. Kamil Błaszkiewicz
2016-08-31 08:55 1589