Niedziela, 26 Maja 2019 - Filipa, Pauliny

Tymczasowy areszt dla Łotysza podejrzanego o zabójstwo. Grozi mu dożywocie

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach zatrzymali sprawcę zabójstwa 63-letniego mieszkańca Kartuz, którego ciało znaleziono w ubiegły piątek w jego mieszkaniu. Podejrzanemu o zabójstwo grozi kara dożywocia. Zatrzymany mężczyzna to 36-letni obywatel Łotwy. 
Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Kartuzach, w piątkowy wieczór dyżurny kartuskiej komendy otrzymał informację o zakrwawionym mężczyźnie w mieszkaniu. Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce zastali leżącego w mieszkaniu martwego 63-letniego mężczyznę. W lokalu znajdował się również 36-letni obywatel Łotwy, który został zatrzymany.

Na miejsce skierowano również śledczych, którzy pod nadzorem prokuratora prowadzili czynności procesowe m.in. przesłuchiwali świadków oraz zabezpieczali materiał dowodowy. Dużą rolę odegrali także technicy kryminalistyczni, którzy wykorzystując swą wiedzę i doświadczenie zabezpieczali ślady. Działania miejscowych policjantów wspierali mundurowi z Laboratorium Kryminalistycznego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy dał podstawę do postawienia 36-letniemu zatrzymanemu zarzutu zabójstwa. Decyzją sądu Łotysz został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za popełniony czyn grozić mu może kara dożywotniego pozbawienia wolności.
Źródło: KPP Kartuzy
2018-11-28 10:00 642

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.