Poniedziałek, 12 Kwietnia 2021 - Juliusza, Luboslawa, Zenona

Tysiące wiernych na procesji Bożego Ciała [FOTO]

W całej Polsce trwają dziś obchody jednego z głównych świąt w Kościele Katolickim. Sprawdziliśmy, jak prezentują się barwne procesje eucharystyczne w kilku parafiach.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa obchodzimy przede wszystkim ze względu na pamiątkę Ostatniej Wieczerzy i Przeistoczenia chleba i wina w Ciało i Krew Jezusa Chrystusa. Przypada ona zawsze 60 dni po Wielkanocy. 

Procesja z Najświętszym Sakramentem prowadzona jest przez księży z danej parafii i podczas niej odwiedzane są miejsca najważniejsze w przestrzeni sakralnej miejscowości, przede wszystkim krzyże i kapliczki. Tłum wiernych zatrzymuje się przy czterech ołtarzach polowych, przy których czytane są fragmenty Ewangelii.
Dla celebracji kultu trasa procesji jest przyozdabiana przez ścięte drzewa ustawiane przy trasie przemarszu. W polskiej tradycji tworzy się także symbole religijne poprzez posypywanie kwiatami według wzorca drogi, po której ma przechodzić procesja. W trakcie procesji uczestnicy śpiewają pieśni i litanie.

Obchody Bożego Ciała w różnych miejscowościach powiatu kartuskiego jak zwykle wyglądają przepięknie. 

2017-06-15 12:00 1238

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.