Niedziela, 05 Lipca 2020 - Marii, Antoniego

Uczniowie kartuskiego „Mechanika” na praktykach w Grecji

W ramach projektu „Fotowoltaika – teraźniejszość Grecji, przyszłość Kaszub” realizowanego ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na zasadach programu Erasmus+ uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Kartuzach po raz drugi wzięli udział w dwutygodniowych praktykach zagranicznych. W dniach 4 - 18 kwietnia grupa piętnastu uczniów uczestniczyła w stażu w greckim mieście Volos.

Najważniejszym celem wyjazdu było zdobycie umiejętności praktycznych związanych m.in. z montażem i eksploatacją urządzeń fotowoltaicznych. Przyszli technicy mieli okazję zdobywać nowe kompetencje zawodowe pod okiem wykwalifikowanych nauczycieli i instruktorów.

Zajęcia odbywały się na warsztatach szkolnych i w laboratoriach szkoły partnerskiej 1 st EK VOLOU, która nie tylko specjalizuje się w kształceniu kadry w kierunku odnawialnych źródeł energii, ale także przygotowuje do takich zawodów, jak: elektrotechnik, elektronik, informatyk, nawigator, technik okrętownictwa, mechanik.

- Mieliśmy okazję zaznajomić się z projektowaniem systemów tzw. on grid, technik pomiarowych stosowanych w urządzeniach fotowoltaicznych, a jednocześnie zdobyliśmy umiejętności związane z lokalnym i zdalnym monitorowaniem i zarządzaniem systemami fotowoltaicznymi - mówią uczestnicy projektu.

- Zostaliśmy mile zaskoczeni gościnnością i otwartością Greków, którzy na każdym kroku okazywali nam sympatię – relacjonują uczestnicy praktyk.

Oprócz zajęć na warsztatach szkolnych uczniowie mieli szansę poznać miasto, jego historię i tradycje. W ramach programu kulturowego zwiedzili Volos i jego okolice, w tym m.in. Muzeum Archeologiczne i Muzeum Przemysłu, wyspę Skiathos i górską miejscowość Makrynitsa.
 
Uczniowie zgodnie przyznają, że udział w projekcie był dla nich wielkim wyróżnieniem. Ze względu na zdobytą wiedzę, doświadczenie i umiejętności językowe okres zagranicznych praktyk daje im szansę na lepszy start w dorosłe życie.
Źródło: Zespół Szkół Technicznych w Kartuzach
2016-04-22 08:30 1051

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.