Piątek, 23 Października 2020 - Marleny, Seweryna, Igi

Uczniowie z Koloni laureatami ogólnopolskiego konkursu

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, uczniowie ze szkoły w Koloni wzięli udział w programie „Otwarta Firma”. W kategorii Najaktywniejsze Szkoły Podstawowe (klasy I-III), Laureatem została Szkoła Podstawowa w Koloni. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 17 listopada w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie.

 W szkole w Koloni realizowano zajęcia „Poznajemy zawody w miejscu pracy”. - Dzięki udziałowi w projekcie nasi uczniowie mieli szansę poznania rodzimych przedsiębiorców, specyfiki konkretnych zawodów i ich przydatności na lokalnym rynku pracy. Mogli też dostrzec różnorodność zawodów wykonywanych przez ich bliskich i znajomych i lepiej zrozumieć zależności ekonomiczne, rządzące lokalnym biznesem – mówi Hanna Szostak, koordynator projektu w szkole.

Realizacja projektu to szansa na pełniejsze, niż w warunkach szkolnych, przygotowanie ucznia do podejmowania decyzji edukacyjnych i zawodowych. Szkoła realizując projekt stwarza dzieciom okazje do uczestniczenia w ogólnoświatowych działaniach wspierających i promujących przedsiębiorcze pomysły.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości obchodzony jest jednocześnie w 143 krajach świata. W ostatniej edycji wzięło udział ponad 63 tys. uczniów z 440 szkół oraz 1700 firm i instytucji z całej Polski. Szkoła w Koloni dołączyła do grona 40 najaktywniejszych.
2015-11-21 14:00 1134

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.