Piątek, 23 Października 2020 - Marleny, Seweryna, Igi

Udany debiut Krysi Lewna w Akademia Piłkarska LG

6 maja w ligowym meczu seniorek APLG z drużyną Mustanga Wielgie zadebiutowała kolejna młoda zawodniczka, która trenuje na co dzień w zespole juniorek klubu Raduni Stężyca.

Zanim przeszła do APLG trenowała ze swoimi rówieśnikami w zespole chłopców rocznika 2001.
Tak mówi o niej trener Raduni Wojciech Stanisławski:
- Krysia rozpoczęła treningi w Raduni Stężyca we wrześniu 2014 roku. To, że miała już 13 lat (chłopcy, do których drużyny dołączyła trenowali już systematycznie od 3 lat) i ambicja, która była widoczna od początku, spowodowały, że bardzo szybko zaczęła robić ogromne postępy. Trudno jej było od razu dostać się do składu na mecze ligowe, ale ciągły progres i zaangażowanie (niemal 100% obecności na treningach mimo konieczności dojazdu z oddalonej o 10 km miejscowości) spowodowały, że wskoczyła do meczowej osiemnastki. W meczach, w których wystąpiła dała się poznać jako solidny prawy obrońca - miała jeszcze problemy z konstruowaniem akcji ofensywnych, ale w defensywie często była bezbłędna, co powodowała zdziwienie i frustrację przeciwników – opowiada trener.

Jej dobre występy w meczach w lidze chłopców nie pozostały niezauważone zarówno przez trenera kadry województw, który powołał ją na jeden z meczów mistrzowskich, jak i przez trenera zespołu seniorek APLG. Lewna pojawiła się na boisku w 73 minucie sobotniego meczu seniorek APLG z Mustangiem Wielgie, zmieniając Patrycję Czarnul. Przypomnijmy, że zespół Akademii Piłkarskiej LG wygrał spotkanie 3:1 i umocnił się na pozycji lidera II Ligi Kobiet grupy kujawsko-pomorskiej.
Źródło: Nadesłane
2017-05-09 08:00 1067

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.