Wtorek, 26 Września 2017 - Wawrzynca, Kosmy, Damiana

UKS BAT Kartuzy w finale Mistrzostw Polski

Koszykarki UKS BAT Kartuzy awansowały do turnieju finałowego Mistrzostw Polski. We Wrocławiu w swojej grupie półfinałowej zajęły drugie miejsce i już za dwa tygodnie powalczą o laur najlepszej drużyny uczniowskiej w kraju wśród 16-latek.

W czterech miastach zostały rozegrane półfinały Mistrzostw Polski Kadetek w Koszykówce Kobiet U-16. Kartuska drużyna, UKS BAT Kartuzy swoje mecze miała we Wrocławiu. Stawką turnieju był awans do finałów mistrzostw Polski.

W pierwszym dniu turnieju drużyna doznała sromotnej porażki z gospodyniami, w stosunku 35:93. Po tej przegranej ekipa z Kartuz po raz kolejny pokazała mocny charakter. Kolejne mecze to twarda gra o każdą piłkę w obronie i rozważna, dostosowana do przeciwnika, gra w ataku. W efekcie zespół zwyciężył nad SKS 12 Warszawa 65:53.

W tym meczu, w połowie czwartej kwarty, Aleksandra Ustowska doznała urazu stawu skokowego. Kontuzja ta uniemożliwiła tej zawodniczce grę w ostatnim spotkaniu, a stawką niedzielnego pojedynku był awans do finałów Mistrzostw Polski.

Zmiany prowadzeń, twarda obrona, walka o każdą piłkę, ładne akcje w ataku i na koniec zwycięstwo drużyny 44:40, dodatkowo wystrzał pozytywnych emocji całej drużyny i ich rodziców po końcowym gwizdku – to drużyna zapamięta na pewno do końca życia!

Wyróżnienie indywidualne we Wrocławiu otrzymała Agata Piastowska z UKS BAT Kartuzy. Finały MP odbędą się w dniach 31 V – 4 VI, oczywiście z udziałem koszykarek ze Stolicy Kaszub!

Źródło: Nadesłane
2017-05-16 12:10 154