Wtorek, 13 Listopada 2018 - Mateusza, Izaaka, Stanislawa

UKŻ Lamelka. Mistrzostwa Polski i pierwszy złoty medal w historii!

7-8 września w Piszu odbyły się Mistrzostwa Polski w sprincie w klasie Cadet. Rozegrano 7 wyścigów, w których kwalifikacje wywalczyły 3 załogi z UKŻ Lamelka Kartuzy.

1 miejsce zajęli Paweł Kajeta oraz Tymoteusz Roszkowski. Bartłomiej Szlija z Oskarem Plichta zdobyli miejsce 4, a na 6 miejscu znaleźli się Hubert Kurjańczyk z Weroniką Marszalik. Łącznie było 10 załóg zakwalifikowanych w drodze eliminacji. W ramach punktów MSiT Lamelka zdobyła kolejnych
17 punktów ( na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży również 17 punktów oraz brązowy medal Hubert Kurjańczyk i Weronika Marszalik).

W tym samym terminie odbyły się również regaty o Puchar Jeziora Ros od 7 do 9 września. Oprócz w/w załóg klub reprezentowały Agnieszka Kąkol
i Wiktoria Krauza oraz Marcel Kurjanczyk i Filip Nowak.
Tu rozegrano 6 wyścigów na których 2 miejsce w klasyfikacji generalnej wywalczyli Paweł Kajeta i Tymek Roszkowski, 7 miejsce Hubert Kurjańczyk i Weronika Szlija (2 miejsce w mix), 9 miejsce zyskali Marcel Kurjańczyk i Filip Nowak (3 miejsce w młodzikach) oraz 11 miejsce Bartek Szlija i Oskar Plichta.
W kwalifikacji drużynowej grupa zdobyła 1 miejsce egzekwo z MKS Dwójka Warszawa.

Jednocześnie impreza była ostatnimi regatami w ramach cyklu Pucharu Polski, gdzie Hubert i Weronika zdobyli 2 miejsce w kategorii mix. Ponadto w klasyfikacji team utrzymał 3 miejsce (cztery najlepsze załogi z klubu). A w klasyfikacji drużynowej 2 miejsce ( dwóch najlepszych załóg).

Źródło: nadesłane
2018-09-14 10:30 335