Niedziela, 24 Marca 2019 - Marka, Gabriela, Katarzyny

Uwaga kierowcy! Dziś kaskadowe pomiary prędkości

Kartuska drogówka już od rana prowadzi działania pod nazwą „Prędkość”. Głównym celem akcji jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości i uświadomienie kierującym zagrożenia, jakie niesie za sobą nadmierna prędkość.Dzisiaj od samego rana policjanci ruchu drogowego prowadzą działania„Prędkość”. Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. Funkcjonariusze garnizonu pomorskiego podczas działań wykorzystają mierniki prędkości oraz pojazdy nieoznakowane, wyposażone w wideorejestratory. Należy spodziewać się kaskadowego pomiaru prędkości. Oznacza to, że po minięciu fotoradaru lub patrolu Policji, napotkamy następne punkty pomiaru prędkości.
Natomiast jutro na drogach całego powiatu przeprowadzone zostaną działania pod nazwą „TAXI”. Policjanci kontrolować będą kierowców taksówek oraz innych pojazdów, których kierujący świadczą odpłatny przewóz osób.

Akcja skierowana jest do kierowców taksówek oraz innych pojazdów, których kierujący świadczą odpłatny przewóz osób. Kontrolowana będzie trzeźwość, wymagane dokumenty i zezwolenia, a także obowiązkowe wyposażenie i oznaczenie taksówki. Wszystko po to, aby podróżni, wybierający ten środek transportu czuli się pewnie i bezpiecznie.
Źródło: KPP Kartuzy
2018-04-05 11:00 578

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.