Środa, 24 Lutego 2021 - Macieja, Bogusza, Sergiusza

Uwaga na oszustów! Kartuska Policja ostrzega

Kartuska Policja ostrzega przed oszustami, którzy wykorzystując cudze konta na portalach społecznościowych podszywają się pod ich właścicieli i wysyłają wiadomości z prośbą o wykonanie przelewów za zakupy internetowe.
Od wtorku kartuska Policja prowadzi trzy postępowania, w których sprawca korzystając z kont różnych osób podszywał się pod właściciela profilu i wysyłał poprzez komunikator wiadomości do znajomych.
W tych wiadomościach prosił aby znajomi pożyczyli mu pieniądze i wykonali przelew za jego zakupy w sklepie internetowym chcąc się później z nimi rozliczyć. Niestety trzy osoby wykonały takie przelewy i później zorientowały się, że zostały oszukane.


Pamiętajmy, jeśli znajomi wysyłają wiadomości z prośbą o pożyczenie pieniędzy i wykonie przelewu to należy zadzwonić i osobiście to potwierdzić, aby nie paść ofiarą oszustwa. Zachowajmy czujność podczas korzystania z Internetu i pamiętajmy, że nigdy nie mamy pewności i gwarancji z kim się kontaktujemy w wirtualnym świecie.  - przypomina Magdalena Formela, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.


Źródło: Nadesłane
2018-03-26 14:00 12535

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.