Poniedziałek, 20 Maja 2019 - Bazylego, Bernardyna, Aleksandra

W Chmielnie uczczono pamięć o bohaterach walk o Wolność Ojczyzny- ,,Marsz dla Niepodległej"

W tym roku nie biegiem "Damroki", a marszem uczczono w Chmielnie pamięć o bohaterach walk o Wolność Ojczyzny. Z biało-czerwonymi i czarno-żółtymi flagami w dłoniach, z kotylionami w barwach narodowych, z szalikami z napisem "POLSKA" blisko pół tysiąca mieszkańców Gminy Chmielno idąc w "Marszu dla Niepodległej" włączyło się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Pomysłodawcą Marszu Dla Niepodległej jest ks. Piotr Grabowski. Od chmieleńskiego krzyża upamiętniającego powstańców styczniowych pod pomnik TOW "Gryf Pomorski" w Lipowcu przeszła reprezentacja społeczności Szkoły Podstawowej w Chmielnie.

W dalszą drogę w rytm orkiestry, "Marsz dla Niepodległej" wyruszył z Lipowca przez Reskowo do Miechucina, gdzie w kościele parafialnym odprawiona została Msza św. w intencji Ojczyzny. Delegacja przedstawicieli Samorządu Gminy Chmielno, Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego Oddział Chmielno, Parafii Miechucino, szkół podstawowych Gminy Chmielno oraz Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Chmielnie złożyła kwiaty i zapaliła znicze pod Krzyżem Powstańców Styczniowych w Chmielnie, pomnikiem TOW Gryf Pomorski w Lipowcu oraz pomnikiem dr Franciszka Kręckiego w Borzestowie.
Źródło: Nadesłane
2018-10-05 08:30 432

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.