Poniedziałek, 26 Października 2020 - Lucjana, Ewarysta, Damiana

W Chwaszczynie, Baninie i Żukowie stanęły Gminne Punkty Elektroodpadów

Pozbywanie się małogabarytowych odpadów niebezpiecznych będzie teraz o wiele łatwiejsze. W gminie Żukowo powstały trzy punkty, do których będzie można wrzucać żarówki, baterie, płyty CD i tym podobne.

Pierwsze z urządzeń zlokalizowane jest w Żukowie na parkingu przy Urzędzie Gminy. Drugie w Chwaszczynie przy sklepie Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska przy ul. Oliwskiej. Trzecie natomiast w Baninie przy Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Lotniczej.

Gminne Punkty Elektroodpadów są przeznaczone do zbierania odpadów niebezpiecznych do jakich zaliczamy elektroodpady. Urządzenie składa się z 7 tub o pojemności 33 litry każda. Poszczególne otwory są dostosowane do rodzaju odpadów, które można wrzucać do danej tuby.

Do ustawionych urządzeń można wrzucać tylko i wyłącznie płyty CD, zużytą drobną elektronikę (piloty, myszki, kalkulatorki itp.) zużyte telefony komórkowe i ładowarki, baterie i żarówki. Każde z urządzeń jest objęte monitoringiem, zabrania się wrzucania innych odpadów oraz pozostawiania-dostawiania worków z odpadami komunalnymi przy urządzeniu.

Źródło: Nadesłane
2017-06-23 12:30 779

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.