Poniedziałek, 12 Kwietnia 2021 - Juliusza, Luboslawa, Zenona

W Dzień Przedszkolaka o bezpieczeństwie. Spotkanie z dzielnicową z Posterunku Policji w Chmielnie

Dzielnicowa z Posterunku Policji w Chmielnie spotkała się z grupą dzieci z Przedszkola „Baśniowa Kraina” w Chmielnie. Podczas pogadanki dzieciom przekazała podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa w drodze do przedszkola, bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, kontaktem z osobą nieznajomą i bezpieczeństwem podczas zabawy na podwórku.

Czy można wpuścić do domu obcą osobę? Czy można rozmawiać z nieznajomym? Jak bezpiecznie podróżować samochodem do przedszkola oraz jak prawidłowo poruszać się po drodze? Takie zagadnienia były poruszane podczas spotkania przez policjantów oraz dzieci z Przedszkola w Chmielnie. Funkcjonariuszka przypomniała najmłodszym, jak ważne jest to, aby każde dziecko jeździło w foteliku samochodowym.

Podczas spotkania asp. Szt. Magdalena Rink wyjaśniła dzieciom jak bezpiecznie dotrzeć do przedszkola, w jaki sposób przechodzić przez jezdnię, ale także jak bawić się bezpiecznie w domu, przedszkolu czy na ogólnodostępnym placu zabaw. Zwróciła uwagę na konieczność ubierania elementów odblaskowych, które poprawiają widoczność dziecka na drodze oraz mogą uratować im życie.

Podczas pogadanki nie zabrakło też tematu dotyczącego sposobu postępowania w przypadku zaczepienia przez osobę obcą, która może poczęstować je słodyczami lub innymi prezentami, a także jak należy się zachować, gdy zaatakuje agresywny pies.

Dzieci podczas prelekcji bardzo chętnie odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także znały się na kolorach, które występują w sygnalizacji świetlnej, a także wiedziały na jakim świetle wolno im przejść przez przejście dla pieszych. Na koniec przedszkolaki mogły obejrzeć policyjny radiowóz oraz zwiedziły siedzibę chmieleńskich policjantów.
2017-09-20 15:00 1004

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.