Wtorek, 24 Listopada 2020 - Flory, Emmy, Chryzogona

W Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji kwitnie wolontariat

Ponad pięćdziesiąt osób angażuję się czynnie w organizacje imprez oraz eventów GOKSiR. Aktywność tych osób zachęciła do stworzenia klubu zrzeszającego wolontariuszy, tak powstała ,,Pomocna Brygada''. Przeważającą ilość osób w tej grupie to młodzież oraz dzieci z szkół Gminy Chmielno.

- Reprezentując Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Chmielnie jestem w gronie 20 osób z całej Polski zakwalifikowanych do udziału w tegorocznej edycji projektu Narodowego Centrum Kultury "Wolontariat w Kulturze". W ramach programu uczestniczę w cyklu szkoleń dotyczących wolontariuszy w instytucjach kultury. Oddzielną częścią tego programu jest konkurs grantowy, w ramach którego chcemy stożyć miejsce w GOKSiR przyjazne dla pomocnych ludzi z inicjatywą. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że stała współpraca z wolontariuszami buduje grupę odbiorców instytucji, ociepla wizerunek placówki, pozwala poznać od środka to jak funkcjonujemy poszerzając wiedzę i umiejętności. Wspólnie budujemy lepszy GOKSiR, bardziej dostępny dla mieszkańców. Każdy wolontariusz może liczyć u nas na świetną rodzinną atmosferę, kubek ciepłej herbaty, wspólną zabawę oraz certyfikaty i dokumenty poświadczające o zaangażowaniu w działania Ośrodka Kultury – mówi jeden z organizatorów.

Kto nadzoruje pracę wolontariuszy?
Zadania klubu wolontariatu koordynuje Katarzyna Puzdrowska, pracownik Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Chmielnie

Co uzyskujesz za to, że jesteś wolontariuszem?
- pisemne potwierdzenie oraz ocenę pracy woluntarystycznej, które może przedstawić w szkole, na praktykach zawodowych bądź podczas przyszłej kariery zawodowej.
- bezpieczne i pożyteczne spędzenie wolnego czasu,
- wartościowe ukierunkowanie młodzieńczej energii,
- poszerzenie wiedzy i horyzontów myślowych,
- rozwinięcie zainteresowań,
- możliwość samorealizacji,
- rozwój osobowości i kształtowanie charakteru,
- zdobycie nowych, praktycznych umiejętności,
- rozwój uczuć wyższych, wrażliwości

Wolontariuszem może być każdy bez względu na wykształcenie, wykonywany zawód, wiek, płeć, pochodzenie i sprawność fizyczną.
2017-05-17 08:00 1037

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.