Sobota, 14 Grudnia 2019 - Alfreda, Izydora, Jana

W kartuskim ZUS o kontroli zwolnień lekarskich

Bezpłatne szkolenie dla pracodawców poświęcone kontroli prawidłowości wykorzystania zwolnień lekarskich organizuje 6 marca 2019 r. Inspektorat ZUS w Kartuzach.


W trakcie szkolenia omówione zostaną zagadnienia dotyczące roli pracodawcy w kontroli zwolnień lekarskich w zakresie prawidłowości orzekania i prawidłowości wykorzystywania zwolnień lekarskich od pracy.

Na płatnikach składek ciąży obowiązek kontroli formalnej zaświadczeń lekarskich stanowiących podstawę zwolnienia od pracy. Pracodawcy powinni być zainteresowani przeprowadzeniem kontroli prawidłowości wykorzystywania zwolnień lekarskich od pracy z powodu choroby lub konieczności sprawowania przez ubezpieczonego opieki nad członkiem rodziny. Nieuzasadniona nieobecność spowodowana chorobą, nawet jeśli finansowana jest ze środków Funduszu Ubezpieczeń Społecznych może wpływać na organizację pracy czy wyniki.

Pracodawca może kontrolować, czy jego pracownik prawidłowo wykorzystuje zwolnienie lekarskie, sprawdzając czy nie pracuje on w tym czasie zarobkowo albo nie wykorzystuje zwolnienia niezgodnie z jego celem. W czasie zwolnienia pracownik powinien bowiem postępować w tak, by jak najszybciej odzyskać sprawność i wrócić do pracy.

Szkolenie rozpocznie się o 11.00 i potrwa około 2 godzin.
Zgłoszenia uczestnictwa przyjmuje się mailowo pod adresem: waldemar.lukowicz@zus.pl lub telefonicznie pod numerem: 58 685-27-51.
Źródło: Nadesłane
2019-02-25 15:00 391

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.