Sobota, 12 Czerwca 2021 - Janiny, Onufrego, Leona

W Kartuzach pojawią się nowe ścieżki rowerowe i zmodernizowany parking

Burmistrz Kartuz podpisał dzisiaj umowę na przebudowę parkingu przy ul. Wzgórze Wolności w Kartuzach oraz budowę ścieżek rowerowych na obszarze miasta. Wykonawcą prac będzie firma budowlano-drogowa MTM SA. Wartość obu inwestycji to łącznie ponad 4,5 miliona zł.

Już wkrótce zostanie przebudowany parking przy ul. Wzgórze Wolności oraz zostaną zbudowane nowe ścieżki rowerowe.
Firma budowlano-drogowa MTM SA z Gdyni wygrała dwa niedawno ogłoszone przetargi, w których przedstawiła najkorzystniejsze oferty spośród wszystkich firm, które były gotowe podjąć współpracę z gminą Kartuzy.

Parking przy ulicy Wzgórze Wolności, umiejscowiony na przeciwko parku „Solidarności”, zostanie przebudowany za kwotę ponad 1 mln zł. Inwestycja ta będzie realizowana w formule „zaprojektuj i wybuduj”.
Na budowę ścieżek rowerowych gmina Kartuzy przeznaczy kwotę nieco ponad 3 mln zł. 

Obie inwestycje są częścią realizowanego już w Kartuzach projektu pn. Budowa węzła integracyjnego Kartuzy wraz z trasami dojazdowymi, obejmującego jeszcze budowę dworca kolejowego oraz przebudowę i rozbudowę ul. Kolejowej w Kartuzach, jak również budowę przyległych do tej ulicy parkingów wraz z infrastrukturą techniczną.
Projekt jest współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Dofinansowanie z Unii Europejskiej wynosi prawie 10 mln zł.
Źródło: Kartuzy.pl
2017-03-23 13:00 1372

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.