Piątek, 16 Kwietnia 2021 - Kseni, Cecylii, Bernardety

W poszukiwaniu następców Roberta Lewandowskiego.

Od tego roku szkolnego w Gminie Stężyca otwarto Szkołę Mistrzostwa Sportowego o profilu piłka nożna. Do jednej z nich uczęszcza  Szymon Kryszewski , na co dzień reprezentujący klub sportowy Radunia Stężyca w rozgrywkach .Zawodnikiem w okresie letnim interesowało się kilka klubów z polski. Spotkaliśmy się z Szymonem 

I zadaliśmy mu kilka pytań.

Dzień dobry Szymon , powiedz jak zaczęła się twoja przygoda z piłką nożną? 

Moja przygoda z piłką nożną zaczęła się gdy miałem 7 lat, tata często zabierał mnie na mecze swojej amatorskiej drużyny. Brałem piłkę i biegałem przy linii bocznej, później oglądałem brazylijskich piłkarzy Pele, ronaldhinio i Neymara  starając się nauczyć jak najwięcej  od nich.  A pierwsze kroki stawiałem w drużynie Szargan Somonino.

 

 

Jest zainteresowanie twoją osobą z innych klubów w Polsce , w takim razie dlaczego wybrałeś SMS I Radunię Stężyca?

Bylem na testach też w innych klubach, wybrałem Radunie ponieważ chciałem jeszcze pozostać w domu rodzinnym a, Radunia jako jedyna zapewnia mi dowozy do szkoły .. Po za tym  w Raduni gra były reprezentant Rafał Kosznik i to mnie przekonało .A Radunia Stężyca  jest tylko kolejnym przystankiem na mojej drodze na szczyt. 

 

Łączenie nauki i zajęć szkoleniowych nie jest przecież łatwe. Jak sobie dajesz radę ?

Szkoła jest naprawdę fajna nauczyciele bardzo mili i pomocni a przy takim podejściu nauczycieli  da się połączyć sport z nauką.

A co najfajniejsze uczymy się Hiszpańskiego.

 

Na jakiej pozycji czujesz się najlepiej i dlaczego?

Najlepiej czuje się na pozycji skrzydłowego lewa lub prawa strona, to mam we krwi a może raczej w sercu i nogach.  Mam przyjemność z dogrywania piłki napastnikom  A jeśli przy tym zrobię swoje,, czary mary „to jestem w niebie.  Jak to powiedział ktoś bardzo dla mnie ważny na mecze przychodzi się oglądać efektowną grę  a przy okazji efektywną..

 

A na kimś się wzorujesz , masz jakiegoś idola ?

Pele,  za to że on pierwszy zaczął pokazywać piękno piłki, a Neymar  za to że kontynuuje  Żinge. I tu jeśli nie wiadomo. O co chodzi polecam film

,, Pele narodziny legendy”.  W Polsce nie gry się  takiej piłki a szkoda.

A ulubiony klub ?

Barcelona, może nie grają teraz cudów , ale serce bije dla Barcelony. 

No i PSG ale to wiadomo dlaczego … ,Neymar..

 

Powiedz nam jakie jest twoje marzenie , do czego dążysz , co chcesz osiągnąć.

Od zawsze moim Marzeniem było pojechać do Brazylii nauczyć się grać tak jak Brazylijczycy,  no i zagrać w siatko nogę na plaży Copa Cabana z Ronaldhinio.  

A tak z Bardziej przyziemnych chce zostać profesjonalnym piłkarzem w światowym klubie który gra piłkę szybką i miną dla oka. Kto wie Hiszpańskiego już się uczę, Barca może szykować miejsce (śmiech Szymona ) 

Marzenia po to są żeby je spełniać... 

 

 

Nasza redakcja rozmawiała także z trenerem Robertem Jędrzejczakiem , który miał możliwość pracy z Szymonem .

 

Panie trenerze pracował Pan w LECHII Gdańsk , przez wiele lat , obserwował pan wielu młodych zawodników. Co wyróżnia Szymona?

Pierwsza rzecz która się rzuca od razu , to fakt że to całkowicie inny zawodnik , o innej specyfice , innej mentalności .To chłopiec który uwielbia mieć piłkę , kocha dryblować , robić sztuczki. Jego nawet nie cieszą  strzelone bramki jak zrobienie w czasie treningu , czy meczu czegoś innego , czegoś co inni nie robią ,To go bawi to mu sprawia radość i to go nakręca. A przecież po to przychodzi się na stadiony żeby zobaczyć coś innego , a nie tylko patrzeć jak ktoś biega. To chłopak któremu trzeba dać swobodę , nie można zapiąć go w kaganiec i tępo wpajać zadania taktyczne. Dopiero wtedy będzie mógł rozwinąć się piłkarsko. Po za tym to bardzo ambitny chłopak , szczerze mu kibicuje .


Materiał sponsorowany. 

2020-10-07 07:45 2160

Komentarze

~Seba z bloku nr 3

Spoko ziomek z niego posypał mu wczoraj dwie kreski na klatce. Smacznej kawusi jebać kapuśi

~Zonykox

Nie no idziesz do domu

~Ćpunialdinho

Dzięki byczku za cały support. Pozdrawiam wszystkich dobrych ziomeczkow ze Stężycy, niech to dalej robią. Leci dobry przekaz.

~Ciocia Grażynka

Słuchaj, weź ty tego Ronaldinho sobie wybij z głowy i siadaj do nauki. Byłam na twoim meczu i jest z tobą źle, a nawet dramatycznie. Technika jak u drwala choć to też nie najlepsze porównanie, bo siły w tym też nie było

~Rafonix

Witaj Szymon! jesteś giga koxem tak trzymaj. Żartowałem oczywiście ćpunek, nakurwiaj krechy i się nie przekręć od tego. Z fartem

~SławekPeszko

Szymon nie przejmuj się głupimi momentami! kto się śmieje , ten się śmieje ostatni. . A artykuł naprawdę ekstra!!! Miłość do piłki tego nikt Ci nie zabierze.!!! 3mam kciuki . Do zobaczenia!!

~123hhhhh

Wierzę w ciebie Szymon. I pamiętaj nie przejmuj się hejtem, on zawsze był jest i będzie, a hejterzy po prostu ci zazdroszczą wyników ????

~Kibic

Wierze ze on zostanie profesjonalnym piłkarzem, nawet lepszym od Lewandowskiego!!!!!!!!!!!

~Zinedine zidane

Witam Cię Szymon. Jesteś świetnym piłkarzem interesuje się Tobą od wielu lat. Zawsze Cię obserwowałem. Stałem w krzakach. Poświęciłem się. Przyjechałem tu do Polski szukać tak wybitnych piłkarzy jak ty. Zapewniam ci 1 skład w realu Madryt. Vinicius się nie nadaje . Jesteś lepszy. Przede wszystkim szybszy i bardziej techniczny. Zastanów się czy chcesz dołączyć do realu. Pozdrawiam.

~Ćpunaldinho Gaucho

koham cię jesteś sóper bonć piłkażem jak lewandowski

~Koxtotalny

Powiem tak Cp.. znaczy Szymon nie robi szału nie jest zbyt wybitny gral w lepszych klubach niz radunia ale grzał ławę a w Raduni gra bo sa ciency

~wujek Zdzisiek

Nie zatrzymuj się i nie zbaczaj z drogi którą wybrałeś. Niech Twoje marzenia się spełniłnią. Trzymam kciuki wujek Zdzisiek.

~Babcia i Dziadek

Babcia Janina i Dziadek Ludwik gratulują swojemu najukochańszemu wnukowi. Życzymy Ci dalszych sukcesów, ściskamy i Kochamy mocno.

~Klarak

Gratuluję, super chłopak. Trzymam kciuki aby się rozwijał dalej.

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.